Kosztuje ponad 4 mln złotych. To jeden z siedmiu egzemplarzy

Motoryzacja to niekończąca się opowieść. Kiedy myślimy, że dość dobrze znamy marki i modele poszczególnych samochodów, co jakiś czas dowiadujemy się o nowych pojazdach. Przykładem może być sprzedawany Saleen S7 LM.
Kosztuje ponad 4 mln złotych. To jeden z siedmiu egzemplarzy
fot. Bonhams
08.04.2021

Supersamochody zawsze wzbudzały i miejmy nadzieję będą wzbudzać duże emocje, zwłaszcza wśród pasjonatów motoryzacji. Szczególnie jeśli są to rzadkie i wyróżniające się modele.

Na jednej z aukcji pojawił się Saleen S7 LM. Warto wspomnieć, że “zwykły” Saleen S7 został po raz pierwszy zaprezentowany w 2000 roku, zaś S7 LM został wypuszczony dopiero w 2017 roku. Jednak nie były to w 100 proc. nowe auta, a jedynie zaktualizowane wersje S7 Twin Turbo.

Oferowany S7 LM jest znany jako LM-003 i pochodzi z 2018 roku. Głównym atutem limitowanego modelu jest silnik. Całkowicie aluminiowy 7-litrowy motor V8 został wzbogacony o dwie turbosprężarki z łożyskami kulkowymi i nowy układ dolotowy. W ten sposób jednostka generuje od 1000 do 1300 KM na paliwie wyścigowym.

Gigantyczna moc trafia na tylne koła za pomocą 6-biegowej manualnej skrzyni biegów. Sprint do pierwszej “setki” według deklaracji producenta miał wynieść tylko 2,5 sekundy, a prędkość maksymalna to aż 400 km/h.

Dodatkowo auto doczekało się nawet wyścigowej specyfikacji. W 2010 roku Saleen S7R wygrał swoją klasę w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. I to właśnie sprzedawany S7 LM miał przypomnieć o sukcesie odniesionym w motorsporcie.

Saleen S7 LM został wyprodukowany w liczbie zaledwie 7 egzemplarzy. Wyjątkowy model poznamy po m.in. 6-tłoczkowych zaciskach hamulców, kutych kołach czy po tylnym skrzydle wykonanym z karbonu.

Z kolei wnętrze jest wyposażone w kierownicę Sparco pokrytą alcantarą, klimatyzację, kamerę cofania czy dostęp bezkluczykowy. Samochód zostanie sprzedany przez dom aukcyjny Bonhams, który informuje, że Saleen S7 LM przejechał niecałe 500 km. Przewidywana cena za auto to 1–1,3 mln USD (ok. 3,9–5 mln zł).

Polecane wideo

Kosztuje ponad 4 mln złotych. To jeden z siedmiu egzemplarzy
Kosztuje ponad 4 mln złotych. To jeden z siedmiu egzemplarzy - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie