Polacy w motorsporcie. Gosia Rdest po udanym wyścigu

Kiedy powiemy Polacy w motorsporcie, od razu myślimy o Robercie Kubicy czy o Krzysztofie Hołowczycu, a w wyścigach samochodowych reprezentuje nasz kraj m.in. Gosia Rdest, która zaliczyła bardzo udany start podczas ostatniego pucharu Alpine Europa Cup.
Polacy w motorsporcie. Gosia Rdest po udanym wyścigu
materiały prasowe
08.04.2021

Gosia Rdest od 2019 roku reprezentuje nasz kraj podczas serii Alpine Europa Cup. Warto dodać, że Gosia Rdest jest jedyną Polką, która bierze w Alpine Europa Cup. Co jest sporym wyróżnieniem, bo zdecydowana większość zawodników pochodzi z Francji.

W wielkanocny weekend uczestnicy pucharu Alpine Europa Cup ścigali się po torze we francuskiej miejscowości Nogaro. Sobotnie sesje treningowe pokazały jak bardzo wyrównany jest poziom w czołówce.

W czasie pierwszej sesji kwalifikacyjnej na wąskim odcinku toru Rdest została zablokowana przez dwójkę rywali. Ostatecznie wylądowała na ósmej pozycji. Sam wyścig był udany. Początkowo Polka znajdowała się na szóstej pozycji, lecz musiała zwolnić, ponieważ jeden z rywali popełnił błąd. W ten sposób Gosia Rdest znalazła się na ósmej pozycji, którą dowiozła do mety.

Z kolei poniedziałkowy wyścig rozpoczął się dla Gosi Rdest z dziewiątej pozycji, lecz płynna jazda i lepsze tempo pozwoliło na szybki awans o jedno miejsce wyżej. Ostatecznie Polka pojechała ponownie na ósmej pozycji do mety.

– Ogólnie jestem zadowolona z tej rundy. Stawka w tym roku jest dużo mocniejsza, jest więcej kierowców. Wynik ostatniego weekendu nie jest dla mnie satysfakcjonujący i liczę na więcej. W tym momencie najważniejsze dla nas jest szukanie miejsc do poprawy i krok po kroku powinniśmy być bliżej liderów - oby tak było już za miesiąc podczas kolejnej rundy – poinformowała Gosia Rdest.

W tym sezonie kalendarz Alpine Europa Cup składa się z sześciu rund. Kierowcy wystartują łącznie w 12 wyścigach na torach Francji, Belgii, Hiszpanii i Portugalii. Warto dodać, że w tym roku Gosia Rdest znalazła się w zespole Chazel.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie