Znany aktor sprzedaje swoje Porsche. Same dodatki kosztowały prawie milion złotych

Samochody oferowane przez luksusowe marki oferują swoim klientom wiele dodatków, możliwości personalizacji. Niestety za wszystkie opcje trzeba z reguły sporo zapłacić, czego przykładem jest wystawione na aukcji Porsche GT3 RS.
Znany aktor sprzedaje swoje Porsche. Same dodatki kosztowały prawie milion złotych
fot. Bonhams
07.04.2021

Auta Porsche znane są z dobrego prowadzenia i bardzo dobrych osiągów, ale również z wysokich cen oferowanych dodatków, które nierzadko są pięciocyfrowe. Dlatego podstawowa cena samochodu może zostać spokojnie podniesienie o kolejne 50 proc. jeśli “zaszalejemy” w konfiguratorze.

Chociaż mało kto przebije amerykańskiego aktora i satyryka Jerrego Seinfelda. Na sprzedaż wystawił swoje Porsche 911 GT3 RS (991) z 2016 roku. W zasadzie nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że Seinfeld na wyposażenie dodatkowe wydał w salonie 250 tys. dolarów (ok. 965 tys. złotych).

Przede wszystkim Porsche 911 GT3 RS należące do Jerrego Seinfelda zostało pomalowane jasnobłękitnym lakierem o nazwie Liquid Chrome Blue Metallic, który znaleźć można również na hipersamochodzie Porsche 918 Spyder, a to wszystko dzięki programowi Paint-To-Sample.

Porsche amerykańskiego satyryka posiada również system podnoszenia przedniej osi, hamulce węglowo-ceramiczne, opcjonalny pakiet Sport Chrono, oświetlenie LED, nawigację i większy 23-litrowy zbiornik paliwa. Co ciekawe, elementem charakterystycznym niemal każdego egzemplarza Porsche GT3 RS jest wielkie tylne skrzydło, którego nie ma opisywany egzemplarz.

Warto przypomnieć, że samochód napędza wolnossący 4-litrowy silnik typu bokser, który generuje 500 KM oraz 460 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Sprint do setki wynosi zaledwie 3,4 sekundy, a prędkość maksymalna to 310 km/h.

Porsche GT3 RS należące do Jerrego Seinfelda nie będzie tanie, ponieważ oprócz licznych dodatków przejechało zaledwie 2400 kilometrów. Dom aukcyjny Bonhams podał, że samochód powinien sprzedać się za 290 tys. dol. - 330 tys. dol. (1,12 mln - 1,27 mln zł).

Polecane wideo

Znany aktor sprzedaje swoje Porsche. Same dodatki kosztowały prawie milion złotych
Znany aktor sprzedaje swoje Porsche. Same dodatki kosztowały prawie milion złotych - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie