Tak polska firma uczciła 25-lecie Mercedesa Sprintera. Fani F1 będą zadowoleni

Jak się okazuje w świecie szybkich i drogich samochodów bardzo ważną funkcję pełnią autolawety. Pojazdy, które są w stanie przetransportować dany pojazd np. na tor. Polska firma stworzyła wyjątkowego autotransportera z okazji 25-lecia, które obchodził Mercedes Sprinter.
Tak polska firma uczciła 25-lecie Mercedesa Sprintera. Fani F1 będą zadowoleni
materiały prasowe
02.04.2021

Autotransportery pełnią bardzo ważną funkcję w pomocy drogowej, ale również nierzadko są wykorzystywane do przewozu sportowych samochodów. Ze specjalnych lawet często korzystają osoby, które chcą zabrać kilka aut w dane miejsce np. na tor bez nabijania zbędnych kilometrów.

W Polsce specjalistą od zabudowań pod autotransportery jest firma Kegger, która z okazji 25-lecia istnienia Mercedesa Sprintera zaprezentowała specjalną autolawetę inspirowaną Formułą 1 oraz zespołem Mercedesa.

Firma Kegger wyprodukuje specjalną autolawetę, która będzie oparta na Mercedesie Sprinterze. Produkcja pojazdu będzie limitowana. Powstanie zaledwie 25 egzemplarzy. Pojazd będzie posiadał srebrny lakier połączony z malowaniem zespołu Formuły 1 Mercedesa. Dlatego nie zabrakło charakterystycznych dla teamu nazw i naklejek poszczególnych sponsorów, jakie znajdziemy na prawdziwym bolidzie.

Dodatkowo autolaweta mocno czerpie inspirację ze sportowych modeli Mercedesa z dopiskiem AMG. Dlatego Mercedes Sprinter od Keggera otrzymał sportowy, nisko poprowadzony przedni zderzak. Z kolei z tyłu znalazły się atrapy poczwórnego układu wydechowego nawiązujące kształtem do tego, który znajdziemy w Mercedesie C63s AMG.

Auto otrzymało 18-calowe obręcze kół, na które nałożono opony w rozmiarze 225/55. Mercedes Sprinter Petronas Edition będzie napędzany przez 3-litrowy silnik wysokoprężny V6 z turbodoładowaniem, który generuje 190 KM i 440 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Cała moc trafi na tylne koła za pośrednictwem siedmiobiegowej przekładni automatycznej. Specjalna autolaweta nie będzie tania. Kegger wycenił swoje dzieło na 460 tys. złotych netto.

Polecane wideo

Tak polska firma uczciła 25-lecie Mercedesa Sprintera. Fani F1 będą zadowoleni
Tak polska firma uczciła 25-lecie Mercedesa Sprintera. Fani F1 będą zadowoleni - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie