Ta terenówka robi “setkę” w mniej niż 5,5 sekundy. Tak bawią się Arabowie

Coraz większą popularnością cieszą sportowe SUV-y. W stajni Mercedesa, Audi czy BMW nie brakuje dużych a’la terenówek z dopiskami AMG, M czy RS. W ślad za niemieckimi rywalami poszedł Nissan oferując klientom z Bliskiego Wschodu bardzo ciekawy pojazd.
Ta terenówka robi “setkę” w mniej niż 5,5 sekundy. Tak bawią się Arabowie
materiały prasowe
01.04.2021

Bliski Wschód, a w szczególności Zjednoczone Emiraty Arabskie znane są z przepychu i szybkich oraz drogich samochodów. Dlatego producenci aut muszą zadowolić tamtejszych klientów specjalnymi wersjami, czego przykładem może być zaprezentowany Nissan Patrol Nismo.

Samochód z racji, że jest potężną terenówką, dostał spory silnik V8 o pojemności 5,6 litra. W ten sposób do dyspozycji kierowca Patrola Nismo ma 432 KM mocy i 560 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Producent nie podał oficjalnych danych dotyczących przyspieszenia do pierwszej “setki”, ale można spekulować, że będzie to poniżej 5,5 sekundy.

Patrol został wyposażony w inteligentne hamowanie awaryjne z wykrywaniem pieszych, system ostrzegania przed kolizją z przodu czy asystenta świateł drogowych. Dodatkowo inżynierzy Nissana zadbali o lepsze prowadzenie sportowej odmiany Patrola. W tym celu zamontowano amortyzatory od Bilsteina.

Nissan Patrol Nismo zwraca na siebie uwagę przede wszystkim przez sportowy bodykit obejmujący nowy przedni zderzak z bardziej agresywnymi bocznymi wlotami powietrza oraz zmieniony grill. Dodatkowo z tyłu zdecydowano się na duży zderzak z dyfuzorem, który ma światło hamowania w stylu F1. Nie zabrakło sportowych końcówek układu wydechowego oraz spoilera, który znalazł się na tylnej klapie.

Auto będzie dostępne w kolorach o nazwach White Pearl, Black Solid, Silver lub Grey. Japońska terenówka w standardzie będzie na 22-calowych felgach. Wnętrze zostało wykończone zarówno skórą oraz alcantarą z licznymi czerwonymi akcentami. Samochód na Bliskim Wschodzie wyceniono na 385 tys. AED (ok. 412 tys. zł).

Polecane wideo

Ta terenówka robi “setkę” w mniej niż 5,5 sekundy. Tak bawią się Arabowie
Ta terenówka robi “setkę” w mniej niż 5,5 sekundy. Tak bawią się Arabowie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie