Policja ma nowe auta. Flota powiększyła się o 124 radiowozy

Policja nie zwalnia tempa, jeśli chodzi o modernizację floty radiowozów w całym kraju. Niektóre komendy w zeszłym roku zdecydowały się nawet na auta elektryczne, ale cały czas potrzebne są większe samochody jak dostarczone Volkswageny Craftery.
Policja ma nowe auta. Flota powiększyła się o 124 radiowozy
materiały prasowe
01.04.2021

Jak się okazuje, pomimo sytuacji związanej z koronawirusem Polska Policja cały czas skupia się na odświeżeniu floty radiowozów poprzez zakup nowych pojazdów. Obecnie komendy wojewódzkie otrzymały kolejne nowe pojazdy do przewozu większej grupy funkcjonariuszy na akcję.

Do jednostek policji w cały kraju dostarczono 124 egzemplarze modelu Volkswagen Crafter. Dostarczenie pojazdów do służb mundurowych jest efektem kontraktu, jaki podpisano w 2020 roku. Z samochodów będą korzystały oddziały prewencyjne. Zamówione przez policję Volkswageny Craftery będą napędzane przez dwulitrowy silnik diesla z podwójnym turbo o mocy 177 KM i 410 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Samochody zostały przystosowane do transportu siedmiu funkcjonariuszy. Wnętrze zostało przygotowane przez firmę AMZ Kutno. Środek podzielono na trzy przedziały. Pierwszy jest zarezerwowany dla kierowcy i dowódcy, drugi to miejsca siedzące dla 5 policjantów, a trzeci to przedział na sprzęt służbowy. Dodatkowo na autach zamontowano zestawy ochronne szyb oraz system uprzywilejowania w ruchu drogowym.

Samochody prawdopodobnie najczęściej zobaczymy podczas różnorakich demonstracji czy w czasie trwania imprez masowych, które będą zabezpieczali policjanci. Warto dodać, że były sukcesywnie dostarczane od grudnia 2020 do marca 2021. Ceny Volkswagena Craftera zaczynają się od ok. 120 tys. złotych.

Warto dodać, że policja zdecydowała się również za zakup bliźniaczych aut MAN TGE. Łącznie zamówiono 142 pojazdy za kwotę ponad 38 mln złotych. Wszystkie samochody muszą być dostarczone do 4 listopada 2021 roku.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie