Tak wygląda nieślubne dziecko Porsche i Ferrari. Jest na sprzedaż

Lata 80. przyniosły fanom motoryzacji wiele wspaniałych samochodów jak pierwsze BMW M5 czy Ferrari Testarossa. To właśnie wtedy powstały szalone projekty, które jak na dzisiejsze standardy mogą wielu szokować.
Tak wygląda nieślubne dziecko Porsche i Ferrari. Jest na sprzedaż
fot. Collecting Cars
03.08.2021

Mało kto słyszał o samochodzie Rinspeed Porsche R69 Turbo, który bazował na Porsche 911 Turbo (930). Wystarczyło wysłać w latach 80. wspomniane Porsche do szwajcarskiej firmy Rinspeed, aby otrzymać pojazd inspirowany Ferrari Testarossa.

Zmiany zewnętrzne, jakie poczyniono względem auta, definitywnie nawiązują do kultowego, włoskiego supersamochodu z lat 80. Zewnętrzną część każdego R69 Turbo zdobił lekki zestaw karoserii wykonany z włókna szklanego. Charakterystycznym elementem, który upodobnił Porsche do Testarossy były pasy boczne. Dlatego nieoficjalnie niektórzy nazywali dzieło Rinspeeda - Porsche Testarossa.

Dodatkowo Rinspeed zdecydował się na podnoszone reflektory zapożyczone z Porsche 944, również tylne światła pochodzą od tego modelu. Szwajcarski tuner zdecydował się również na odświeżenie wnętrza, które zachowano w stylu retro poprzez zastosowanie materiału w kratkę i brązowej skóry.

Warto dodać, że auto jest polakierowane kolorem Pearl White, choć w latach 80. w niektórych kręgach znany był jako “Cocaine White”. Rinspeed Porsche R69 Turbo stoi na 15-calowych felgach Gotti, które zostały pomalowane na biało.

Dla klientów w Europie wyprodukowano tylko 12 egzemplarzy Rinspeed Porsche R69 Turbo. Co sprawia, że auto jest naprawdę wyjątkowe. Opisywany samochód przejechał do tej pory ok. 112 tys. kilometrów. Seryjnie auto powinno osiągnąć pierwszą “setkę” w ok. 5 sekund, a maksymalnie rozpędzić się do 250 km/h. Auto zostało wystawione na aukcji na Collecting Cars. W chwili pisania tekstu najwyższa oferta wyniosła 50 tys. funtów (ok. 273 tys. zł).

Polecane wideo

Tak wygląda nieślubne dziecko Porsche i Ferrari. Jest na sprzedaż
Tak wygląda nieślubne dziecko Porsche i Ferrari. Jest na sprzedaż - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie