Limuzyna czy samolot, jak myślisz? Teraz jest na sprzedaż

Motoryzacyjne projekty takie jak różnorakie modyfikacje aut czy budowanie ciekawych samochodów ogranicza tylko ludzka wyobraźnia oraz finanse, które często są kluczowe. Twórca tego pojazdu chyba bardzo pragnął zostać pilotem samolotu.
Limuzyna czy samolot, jak myślisz? Teraz jest na sprzedaż
fot. Mecum Auctions
30.03.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Zrobienie prawa jazdy jest znacznie prostsze, mniej czasochłonne i nie wymaga tak dużych nakładów finansowych jak w przypadku licencji na samoloty wielosilnikowe. Niektórzy jak się okazuje chcą “latać”, ale po drodze.

W efekcie powstał Limo-Jet, czyli pojazd, który łączy w sobie cechy zwykłego auta oraz posiada nadwozie w kształcie samolotu. W tym wypadku twórca do projektu użył kadłub, który pochodził z samolotu marki Learjet.

Limo-Jet to ma pusty kadłub wyposażony w kompletne podwozie pochodzące z różnych pojazdów. W limo-samolocie nie ma skrzydeł, co znacznie ułatwia manewrowanie. Dodatkowo zewnętrzną część limuzyny została polakierowana kolorem o nazwie Dark Candy Red, a boczne silniki turbiny odrzutowej zostały zastąpione głośnikami.

Do napędu użyto 8,1-litrowy silnik V8 pochodzący z pick-up’ów Chevroleta. Jednostka generuje moc 400 KM, lecz musi uporać się z masą pojazdu wynoszącą 5443 kilogramy. Dlatego prędkość maksymalna Limo-Jet to tylko 160 km/h.

Wnętrze w całości zostało wykonane na zamówienie. Z przodu znajduje się fotel kierowcy, a raczej pilota, który ma do dyspozycji 4 ekrany pokazujące obraz z tylnych i bocznych kamer. Deska rozdzielcza pochodzi ze starszych modeli Chevroleta jak np. Suburban. Z tyłu Limo-Jet może pomieścić do ośmiu osób, które będą miały do dyspozycji spory wyświetlacz LCD oraz system audio. Nie zabrakło kolorowego oświetlenia LED.

Samolot już po raz drugi będzie wystawiony na aukcji, która będzie prowadzona przez Mecum Auctions pod koniec maja. Za pierwszym razem udało się uzyskać 600 tys. dolarów (2,3 mln zł), co nie było satysfakcjonującą sumą pieniędzy dla właściciela, który prawdopodobnie będzie chciał 1 mln (ok. 4 mln zł) dolarów, bo tyle zainwestował w swój nietuzinkowy projekt.

Polecane wideo

Limuzyna czy samolot, jak myślisz? Teraz jest na sprzedaż
Limuzyna czy samolot, jak myślisz? Teraz jest na sprzedaż - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie