Auto frontmena Jamiroquai na sprzedaż. Prawdziwy biały kruk za obłędną kwotę

Samochody klasyczne coraz częściej stają się dobrą inwestycją, zwłaszcza jeśli dany egzemplarz był w posiadaniu znanej osoby. Tak jest w przypadku oferowanego BMW E9 3.0 CSL, który swoją wyjątkowość zawdzięcza dwóm rzeczom.
Auto frontmena Jamiroquai na sprzedaż. Prawdziwy biały kruk za obłędną kwotę
fot. Silverstone Auctions
29.03.2021

Na aukcji w Silverstone Auctions pojawił się wyjątkowy klasyk, jakim jest BMW E9 3.0 CSL. Samochód należał wcześniej do brytyjskiego piosenkarza i muzyka Jaya Kaya z zespołu Jamiroquai.

Warto zaznaczyć, że sprzedawany samochód powstał, aby sprostać wymogom homologacyjnym pozwalającym na starty w Europejskich Wyścigach Samochodów Turystycznych. Razem powstało 1265 egzemplarzy BMW E9 3.0 CSL, lecz aż 500 z nich w brytyjskiej specyfikacji, czyli kierownicą po lewej stronie. Taką wersję posiadał Jaya Kay z zespołu Jamiroquai.

Oferowany samochód pochodzi z 1973 roku, a pod maską ma wolnossący 3,2-litrowy silnik o mocy 206 KM mocy i 286 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który trafia na tylną oś za pomocą 5-biegowego “manuala”.

Warto dodać, że odmiana 3.0 CSL dzieliła wiele komponentów z odmian CS i CSi, lecz zastosowano tutaj zabieg odchudzający. Dzięki czemu udało się zmniejszyć masęauta o 136 kilogramów. Do tego celu zdecydowano się na zastosowanie dzisiejszej stali w niektórych miejscach, a przedni zderzak drzwi, maska ​​i pokrywa bagażnika zostały wykonane z aluminium. Ponadto usunięto wszystkie dźwiękoszczelne szyby, a boczne szyby zastąpiono Perspexem.

Co więcej, Jay Kay kupił auto w 2008 roku jako szósty właściciel. Samochód pierwotnie po opuszczeniu fabryki był koloru żółtego, lecz jakiś czas temu zdecydowano się na zastosowanie lakieru o nazwie Diamond Schwartz. Przebieg samochodu to zaledwie 21 tys. kilometrów. Szacuje się, że samochód może zostać sprzedany za 100 tys.-150 tys. funtów, czyli ok. 540-810 tys. złotych.

Polecane wideo

Auto frontmena Jamiroquai na sprzedaż. Prawdziwy biały kruk za obłędną kwotę
Auto frontmena Jamiroquai na sprzedaż. Prawdziwy biały kruk za obłędną kwotę - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie