Porsche Pablo Escobara na sprzedaż. Cena jak za torbę kokainy!

Wpływ na wysokość ceny aut z rynku wtórnego ma wiele czynników. Przede wszystkim dużym atutem jest wyjątkowość danego modelu, zaletą mogą być również poprzedni właściciele samochodu. Tak jak w przypadku tego Porsche. Było ono w rękach osoby, którą dobrze kojarzą fani serialu Narcos.
Porsche Pablo Escobara na sprzedaż. Cena jak za torbę kokainy!
fot. dupontregistry.com
25.03.2021

Samochody po znanych aktorach czy kierowcach wyścigowych często na licytacjach osiągają zawrotne sumy pieniędzy. W firmie Atlantis Motor Group jakiś czas temu pojawiło się na sprzedaż Porsche RSR z 1974 roku, które ma całkiem bogatą historię.

Wyprodukowano zaledwie 15 egzemplarzy wspomnianego Porsche RSR, co już sprawia, że auto może być pożądane przez wielu kolekcjonerów. Samochód powstał na potrzeby serii International Race of Champions 1974. 12 modeli RSR się ścigało, zaś 3 były używane jako auta na części zamienne. Samochody jeździły po owalnych torach.

Sprzedawanym autem ścigał się Emerson Fittipaldi. Zaliczył on cały sezon International Race of Champions. W następnym roku zmieniono nieco zasady wyścigów, a kierowcy zaczęli jeździć Chevroletami. Następnie auto zostało sprzedane i nadal ścigało się w serii International Race of Champions do 1978 r. Porsche brało udział również w wyścigach długodystansowych jak Daytona 24 h czy 12-godziny Sebring.

Do tego czasu za kierownicą sprzedawanego egzemplarza pojawiało się wielu znanych kierowców jak John Tunstall czy Roger Penske. Po karierze stricte zawodowej Porsche RSR zostało zakupione przez króla kokainy, czyli Pablo Escobara.

Lord narkotyków ścigał się nim w mistrzostwach Kolumbii, startując w czterech wyścigach. Po śmierci Escobara auto zostało umieszczone w specjalnym magazynie. Ostatecznie wróciło do Stanów Zjednoczonych, dzięki Rogerowi Penske, który przywrócił autu dawny blask. Wystawiony na sprzedaż samochód ma plakietkę ze sporą ceną. Właściciel za Porsche RSR z 1974 roku chce 2,2 mln dolarów, czyli ok. 8,6 mln złotych.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie