Ten Nissan GT-R będzie ratował życie. Zrobi to ekspresowo

Auta służb mundurowych i ratowniczych wyróżniają się na tle zwykłych samochodów, chociażby charakterystycznym malowaniem czy lampami ostrzegawczymi. Niektóre państwa stawiają również na dobre osiągi.
Ten Nissan GT-R będzie ratował życie. Zrobi to ekspresowo
Facebook/GNR - Guarda Nacional Republicana
24.03.2021

Rzadko kiedy w garażu służb mundurowych i ratowniczych możemy spotkać supersamochody. Chyba że mówimy o Abu Zabi, gdzie tamtejsza flota policji wręcz kipi od superaut. Funkcjonariusze korzystali lub korzystają nadal z takich aut jak m.in. Ferrari FF, BMW M6, Aston Martin One-77, Lamborghini Aventador, Mercedes-Benz SLS AMG czy Bugatti Veyron. W tym wypadku samochody stanowią bardziej atrakcję turystyczną.

Realny użytek z supersamochodu postanowiła zrobić Portugalska Gwardia Narodowa, która otrzymała do swojej dyspozycji Nissana GT-R’a. Auto zostało przejęte przez państwo w ramach postępowania karnego.

Teraz GT-R nie będzie kurzył się na parkingu sądowym, a pomoże ratować życie. Auto wyróżnia się specjalnym malowaniem nałożonym na ciemnoniebieskie nadwozie, które zawiera naklejki “GNR” i „Transporte de Orgaos” (transport narządów).

Japoński supersamochód ma zapewnić ekspresowy transport organów do przeszczepów. Nissan będzie kursował w okolicach Lizbony oraz Porto. Warto dodać, że do tej pory Portugalska Gwardia Narodowa przez 10 lat zrobiła 2836 takich transportów, pokonując ponad pół miliona kilometrów.

– Jakość i bezpieczeństwo przeszczepu narządu zależy od potrzebnego czasu na jego transport, czytamy w podpisie na poście – Dotarcie do celu w jak najkrótszym czasie przyczynia się do ratowania życia – czytamy we wpisie Portugalskiej Gwardii Narodowej na Facebooku.

Portugalczycy nie podali, z którego roku pochodzi Nissan GT-R. Można spekulować, że jest to wersja po pierwszym faceliftingu. Oznacza to, że podwójnie doładowane 3,8-litrowe V6 generuje 530 KM i 612 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki temu japoński supersamochód osiąga pierwszą “setkę” w 3 sekundy, a prędkość maksymalna to 315 km/h.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie