Ten Bentley ma osiągi superaut. Prędkość maksymalna to 335 km/h

Samochody Bentleya słyną z luksusu i elegancji. Nikt kilka dekad temu nie spodziewał się, że brytyjska marka pod względem osiągów będzie mogła rywalizować z supersamochodami. Najlepiej udowadnia to nowy Bentley Continental GT Speed.
Ten Bentley ma osiągi superaut. Prędkość maksymalna to 335 km/h
materiały prasowe
24.03.2021

Bentley Continental GT Speed to topowa odmiana brytyjskiego coupe. Pod maskę ponad 2,3-tonowego auta trafiła 6-litrowa jednostka W12, która jest podwójnie doładowana. W tym przypadku generuje 650 KM i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W ten sposób Continental GT Speed rozpędzi się do pierwszej “setki” w 3,6 sekundy i jest w stanie osiągnąć na prostej 335 km/h, co jest głównym atrybutem tego auta.

Dodatkowo samochód będzie wyposażony w 8-stopniową przekładnię automatyczną z dwoma sprzęgłami czy węglowo ceramiczne hamulce z 10-tłoczkowymi zaciskami. W ten sposób udało się obniżyć masę o 35 kilogramów względem standardowego
Bentley Continental GT.

W samochodzie zastosowano tylną oś skrętną, która poprawia prowadzenie oraz manewrowanie w ciaśniejszych miejscach. System można dezaktywować, jeśli chcemy spróbować driftowania ciężkim Bentleyem. Nad dobrą trakcją będzie czuwać elektronicznie sterowany dyferencjał o ograniczonym uślizgu.

Z zewnątrz oraz w środku nie zabrakło licznych emblematów “Speed”, które mają podkreślić, że mamy do czynienia z topową i bardzo szybką wersją. Co więcej, wnętrze Bentleya Continentala GT Speed ma subtelne zmiany w postaci ciemniejszej osłony chłodnicy i zderzaka, przeprofilowanych progów czy specjalnych 22-calowych kół w jasnych lub ciemnych kolorach.

Wewnątrz znajdziemy elementy wykończone pikowaną skórą oraz alcantarą. Nie zabrakło czerwonych akcentów, a część deski rozdzielczej została wykonana z włókna węglowego. Niestety Bentley Continental GT Speed nie jest samochodem dla wszystkich. Jego cena może odstraszyć wiele osób. Cennik rozpoczyna się od 274 900 dolarów, czyli ok. 1,27 mln złotych.

Polecane wideo

Bentley podnosi poprzeczkę. Ten model pojedzie 335 km/h
Bentley podnosi poprzeczkę. Ten model pojedzie 335 km/h - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie