Audi znów najlepsze w 24-godzinnym wyścigu

Zespół z Ingolstadt to bezapelacyjnie specjaliści od wyścigów długodystansowych. W zeszły weekend tryiumfowali w Le Mans, teraz na torze Nurburgring.
Audi znów najlepsze w 24-godzinnym wyścigu
24.06.2014
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Tegoroczna edycja 24-godzinnego wyścigu rozegranego na torze Nurburgring wyglądała jak typowy sprint. Przez większość czasu czołowe zespoły jechały zderzak w zderzak walcząc o każdą sekundę. Najbardziej zaciekły pojedynek stoczyli w niedziele nad ranem kierowcy zespołu Mercedesa Black Falcon i fabrycznego teamu Audi. Ostatecznie zespół z czterema okręgami na masce urwał się konkurentom i przez ostatnie godziny zdobył niewielka przewagę. Ostatecznie ekipa Audi w składzie Christopher Haas, Christian Mamerow, Rene Rast i Markus Winkelhock przekroczyła linie mety z przewagą 2 minut 59 sekund. Pozostałe miejsca na podium zajęły dwa zespoły Mercedesa.

Zwycięskie Audi R8 LMS ustanowiło również rekord 24-godzinnego wyścigu na torze Nurburgring. Jest pierwszym samochodem w historii, który pokonał ponad 4000 km.

Biorący udział w imprezie Feliks Baumgartner (który nie tylko skacze z kosmosu, ale również doskonale jeździ samochodami) razem z kolegami z zespołu zajął 9 miejsce.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie