Samochód na apokalipsę. Ma sześć kół i 750 koni mocy

W świecie motoryzacji nie zawsze ogranicza nas technologia, a jedynie własna wyobraźnia. Niektórzy wspinając sie na wyżyny swojej kreatywności, tworzą bardzo ciekawe pojazdy jak np. Apocalypse Hellfire, który ma sześć kół.
Samochód na apokalipsę. Ma sześć kół i 750 koni mocy
fot. James Edition
05.08.2021

Chyba wszyscy pamiętamy Mercedesa G63 AMG 6x6. Monstrualny samochód, który miał sześć kół i idealnie nadawał się do jazdy w terenie oraz kosztował przeszło dwa miliony złotych. Odpowiedzą miał być Hennessey Velociraptor 6x6 oparty na Fordzie F-150, którego silnik generował ponad 600 koni mocy. Amerykańska firma Apocalypse Manufacturing również przystąpiła do konkurencji i stworzyła własnego sześciokołowca. Samochód o nazwie Apocalypse Hellfire został stworzony w oparciu o Jeepa Gladiatora.

Zauważalną różnicą względem seryjnego Jeepa jest zamontowanie trzeciej osi, przez co samochód zamiast czterech kół ma ich sześć. Firma Apocalypse Manufacturing nadała swojemu autu charakter samochodu przygotowanego na koniec świata. Z przodu nie zabrakło masywnego zderzaka z wyciągarką, nowego grillu czy maski z wlotami powietrza.

Do auta trafił silnik V8 o pojemności 6,2 litra z Dodga Challengera Hellcat. W tym wypadku Apocalypse Hellfire generuje 750 KM, które za pomocą ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów trafiają na cztery lub sześć kół w zależności od wybranego trybu jazdy.

W samochodzie nie zabrakło również wielkich 40-calowych opon, które mają zapewnić dobrą trakcję podczas jazdy w trudnym terenie. Jak przystało na Jeepa tak i w Apocalypse Hellfire cały czas jest możliwość zdejmowania poszczególnych części, jak dach czy drzwi.

We wnętrzu znajdziemy kabinę pokrytą ręcznie szytą skórą, czy rozwiązania ułatwiające codzienną jazdę jak kamera cofania, nawigacja, system audio czy Apple CarPlay. Apocalypse Hellfire został wystawiony na sprzedaż przez South Florida Jeeps. Sprzedawca chce za samochód 199 tys. dolarów, czyli ok. 768 tys. zł.

Polecane wideo

Samochód na apokalipsę. Ma sześć kół i 750 koni mocy
Samochód na apokalipsę. Ma sześć kół i 750 koni mocy - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie