Tak świętują Amerykanie. Ponad 800 koni, 3,5 sekundy do “setki” i brak dachu

Amerykanie znani są z robienia bardzo mocnych samochodów, które w kilkanaście sekund są w stanie spalić tylne opony. Tym razem marka Shelby zaprezentowała prawdziwą bestię, która będzie w wyjątkowym nadwoziu speedster.
Tak świętują Amerykanie. Ponad 800 koni, 3,5 sekundy do “setki” i brak dachu
materiały prasowe
17.03.2021

Amerykanie wiedzą jak uczcić pamięć o założycielu firmy. W tym roku Carroll Shelby obchodziłby swoje 98. urodziny z tej okazji firma zaprezentowała trzylimitowane modele: Shelby GT, GT500 SE oraz Super Snake Speedster. Zwłaszcza ten ostatni jest wyjątkowy.

Shelby Super Snake Speedster to nawiązanie do modelu z 1967 roku, który powstał w jednym egzemplarzu. Najnowsze dzieło Amerykanów jest wyjątkowe, ponieważ powstało w dość rzadkim nadwoziu typu Speedster. Samochód zostanie wyprodukowany tylko w 98 egzemplarzach, które będą sprzedawane tylko w Stanach Zjednoczonych.

Nietuzinkowe nadwozie to nie wszystko. Pod maskę Shelby Super Snake Speedster trafi 5-litrowy silnik V8 doładowany kompresorem marki Whipple. Dzięki temu auto będzie legitymować się mocą 825 KM, która trafi na tylne koła za pomocą sześciobiegowej skrzyni manualnej lub 10-stopniowego “automatu”. Shelby deklaruje przyspieszenie do “setki” na poziomie 3,5 sekundy.

Limitowana wersja to również zmodyfikowany wygląd. W aucie znalazły się przeprojektowane wloty powietrza z przodu, nowy splitter czy listwy progowe. Nie zabrakło charakterystycznych dla marki pasów, które przyozdabiają nadwozie Shelby Super Snake Speedster.

Samochód dostał również przeprojektowany układ wydechowy, zawieszenie od Penske, wyczynowe sprężyny oraz hamulce Brembo takie same jak w zwykłej wersji Shelby Super Snake - sześciotłoczkowe z przodu i czterotłoczkowe zaciski hamulcowe z tyłu. Wyjątkowość podkreślają 20-calowe kute felgi.

Za wyjątkowego muscle cara będzie trzeba trochę zapłacić. Samochód w Stanach Zjednoczonych wyceniono na 140 tysięcy dolarów, czyli ok. 540 tys. złotych. Jeśli chcielibyśmy takie auto sprowadzić do Polski, należy jeszcze doliczyć koszty transportu, cło i niemałą akcyzę.

Polecane wideo

Tak świętują Amerykanie. Ponad 800 koni, 3,5 sekundy do “setki” i brak dachu
Tak świętują Amerykanie. Ponad 800 koni, 3,5 sekundy do “setki” i brak dachu - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie