Porsche 911 w wersji hot-rod. Ma 300 konny silnik z Bentleya

W świecie motoryzacji nie brakuje osób, które realizują szalone projekty. Jednym z nich jest przerobienie Porsche 911 na amerykańskiego hot-roda. Taki pojazd trafi na sprzedaż. Co ciekawe, zastosowane modyfikacje nie zwiększyły wartości.
Porsche 911 w wersji hot-rod. Ma 300 konny silnik z Bentleya
fot. Bonhams
10.08.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Porsche 911 jest smukłym samochodem, które z generacji na generację staje się coraz lepsze. Cechą charakterystyczną kultowego modelu jest umiejscowienie silnika za tylną osią, co istotnie wpływa na prowadzenie.

Alexandr Danton, który specjalizuje w przeróbkach europejskich samochodów na hot-rody, postanowił pomajstrować przy wspomnianym Porsche 911. Efektem jest powstanie nietuzinkowego hot-roda, którego zwłaszcza tył pochodzi z 911-stki.

Bazą zostało Porsche 911T z 1971 roku. Twórca miał nie lada wyzwanie, ponieważ musiał przenieść silnik z tyłu do przodu. Zamiast oryginalnej jednostki typu bokser zastosowano motor V8 o pojemności 6,75 litra pochodzący z Bentleya Mulsanne Turbo, generuje ok. 300 KM. Cała moc trafia na tylne koła za pomocą automatycznej skrzyni biegów.

Cały przód został zmieniony i tak jak przystało na rasowego hot-roda silnik jest odsłonięty. Warto dodać, że przednie zawieszenie oparte jest na dwóch wahaczach, z kolei z tyłu pojawiła się ruchoma oś. Co więcej, jeden z reflektorów został zastąpiony dolotem powietrza.

W środku jest bardzo spartańsko. Cienkie siedzenia zostały wykonane z aluminium. Nie zabrakło sportowej kierownicy Sparco, a na desce rozdzielczej znajdują się proste przełączniki i wskaźniki oraz zauważalna dźwignia do zmiany biegów. Dodatkowo szalonym hot-rodem na bazie Porsche 911 można legalnie poruszać się po drogach.

Samochód będzie sprzedawany przez dom aukcyjny Bonhams. Samochód prawdopodobnie zostanie sprzedany za 5-10 tys. funtów, czyli ok. od 27 do 53 tys. zł. Na szalony pomysł innego kalibru wpadł youtuber TheStradman, który przerobił swoje Lamborghini Aventador, o czym niedawno informowaliśmy. Zamiast kół wstawił gąsienice, które pozwoliły na bezproblemową jazdę po śniegu.

Polecane wideo

Porsche 911 w wersji hot-rod. Ma 300 konny silnik z Bentleya
Porsche 911 w wersji hot-rod. Ma 300 konny silnik z Bentleya - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie