Niepozorna kontrola. Zakończyła się strzelaniną

Praca policjantów nie zawsze jest lekka i przyjemna. Nierzadko muszą podejmować ryzykowne decyzje narażając się na utratę zdrowia lub życia, co miało niedawno miejsce w Stanach Zjednoczonych podczas jednej z rutynowych kontroli.
Niepozorna kontrola. Zakończyła się strzelaniną
YouTube
15.03.2021

W Stanach Zjednoczonych nierzadko dochodzi do starć między policją a groźnymi przestępcami, którzy nie chcą ustąpić. Dlatego tamtejsi policjanci muszą być dobrze przeszkoleni na wypadek niecodziennej sytuacji.

Do tragicznego w skutkach zatrzymania doszło w Nashville w stanie Tennessee. Cała akcja zaczęła się dość niepozornie. Funkcjonariusz Josh Baker patrolował lokalne ulice, gdy nagle zobaczył czarnego Chevroleta Camaro z 2015 roku. Samochód był zarejestrowany na przestępcę skazanego za posiadanie narkotyków.

Przed zatrzymaniem samochodu policjant sprawdził aktualne położenie helikoptera policyjnego, ponieważ mogła zaistnieć sytuacja, w której kierowca Camaro zacznie uciekać. Ku zaskoczeniu funkcjonariusza za kierownicą siedziała kobieta, która zatrzymała się do kontroli.

Kobieta była dość nerwowa, ale starała się przestrzegać poleceń wydawanych przez mundurowego. Problemy zaczęły się po przeszukaniu plecaka zatrzymanej osoby. Policjant znalazł tam prawdopodobnie marihuanę. Na nagraniu widać fragment, w którym policjant chce aresztować kobietę. W odpowiedzi na sytuację zatrzymana zaczyna panikować i ucieka do środka samochodu.

Funkcjonariusz został zmuszony do użycia paralizatora, co w przypadku rosłej kobiety nie pomogło. Zatrzymana po słowach “nic nie zrobiłam” wyjęła broń i strzeliła do policjanta, który również odpowiedział ogniem. Ostatecznie upadł na ziemię, ale uratowała go kamizelka kuloodporna.

Pomimo rany postrzałowej kobieta uciekła z miejsca zdarzenia. Niedługo później nie była w stanie prowadzić pojazdu. Inny patrol policji próbował ratować kobietę, pomimo tego kobieta zmarła w szpitalu. Dzięki nagraniu nie ma wątpliwości, kto zawinił podczas tej akcji.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie