Pijany kapitan wjechał w myśliwiec. Samolot spłonął

Wojsko przez wiele osób może być kojarzone z musztrą, sztywnymi zasadami i odpowiednimi procedurami. Takie wyobrażenia podważa wypadek, który miał miejsce w Ukraińskim Dowództwie Siłami Powietrznymi.
Pijany kapitan wjechał w myśliwiec. Samolot spłonął
Fot. DTP.kiev.ua
15.03.2021

Wojsko rządzi się swoimi własnymi prawami, które są bardzo rygorystyczne, ale nawet tutaj bywają odstępstwa od normy, co pokazuje incydent, jaki miał miejsce na Ukrainie. Do wypadku doszło 10 marca, w którym częściowo spłonął myśliwiec MIG 29. Zanim to nastąpiło, samolot został uderzony przez znajdujący się na lotnisku samochód.

– Podczas holowania samolotu na parking dla samolotów, doszło do zderzenia samochodu z samolotem, w wyniku czego doszło do pożaru, który został ugaszony przez straż pożarną. Kierowca poszkodowany w wypadku otrzymał pierwszą pomoc, jego stan jest zadowalający, jest pod opieką lekarzy – czytamy w wojskowym komunikacie, do którego dotarł "Auto Świat".

Jak się okazuje, na płytę lotniska wjechał Volkswagen Touran, który prowadzony był przez 47-letniego mężczyznę. To on doprowadził do kolizji z myśliwcem MIG-29. Kierowca był kapitanem pełniącym obowiązki inżyniera drugiej eskadry lotniczej. Co więcej, sprawca w chwili wypadku był pijany.

Wypadek został potwierdzony przez 40. Brygadę Lotnictwa Taktycznego. Na załączonych zdjęciach widać, że cały tył, gdzie znajdują się silniki myśliwca spłonął. Ukraińska armia jak na razie nie podała jakie straty wyrządził pijany kapitan, który urządził sobie przejażdżkę po płycie lotniska. Tamtejsze media podsycają wydarzenie i spekulują, że mogła to być najdroższa stłuczka w historii kraju.

Zniszczony myśliwiec jest dziełem radzieckiej inżynierii. Po raz pierwszy został oblatany w 1977 roku, a jego produkcja ruszyła w 1983 roku. Samolot jest w stanie wznieść się na ponad 17 kilometrów, a jego prędkość maksymalna to 2445 km/h. Zasięg to tylko 1700-2100 km. W służbie Sił Powietrznych Ukrainy może być ok. 37 myśliwców MIG 29.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie