830 koni i mnóstwo karbonu. Nowy projekt niemieckiego tunera

Supersamochody mają to do siebie, że wyróżniają się z tłumu. Zwykle za sprawą swoich smukłych i szerokich sylwetek, ale również dzięki jaskrawym kolorom. Jeśli chcemy jeszcze bardziej pokazać się społeczeństwu powinniśmy udać się do firmy Mansory, która niedawno zabrała się za Ferrari 812 GTS.
830 koni i mnóstwo karbonu. Nowy projekt niemieckiego tunera
materiały prasowe
15.03.2021

Niemiecki tuner znany jest z modyfikacji aut sportowych i luksusowych jak Lamborghini, Bentley, Mercedes, Aston Martin czy Ferrari. W przypadku tej ostatniej marki producent wykonał nowy projekt, chodzi o model 812 GTS.

Modyfikacje Mansorego należą do dość odważnych i kontrowersyjnych. Dla jednych pomysły niemieckiego tunera mogą wydawać się ładne, dla innych będą przejawem przepychu i braku dobrego smaku. Tak może stać się w przypadku najnowszego dzieła od Mansorego o nazwie Mansory Stallone GTS.

Projekt bazuje na Ferrari 812 GTS, czyli wersji ze składanym dachem. Mansory Stallone GTS został wykończony farbą Daytona Grey z wieloma niebieskimi akcentami, lecz kupujący będą mogli zdecydować się na inne lakiery. Z zewnątrz głównym wyróżnikiem jest charakterystyczny bodykit, w którego skład wchodzi zmieniony przód z nowym zderzakiem, charakterystyczne listwy progowe oraz odnowiony tył z nowym dyfuzorem i sporym skrzydłem. Warto dodać, że elementy w większości są wykonane z włókna węglowego.

Dodatkowo w skład Mansory Stallone wchodzą również specjalne felgi, które z przodu mają 21 cali, a z tyłu 22 cale. Wnętrze zostało wykończone niebieską skórą wraz z białymi akcentami, co nie wszystkim może się spodobać. Na kierownicy zamiast logo Ferrari pojawił się emblemat niemieckiego tunera.

Pod maską Ferrari 812 GTS znajduje się wolnossący silnik V12 o mocy 800 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 718 Nm przy 7000 obr./min. Co pozwala na sprint do pierwszej “setki” w czasie poniżej trzech sekund. Maksymalnie samochodem pojedziemy 340 km/h. Mansory podkręcił jednostkę za pomocą ECU oraz zmienionego układu wydechowego i udało się uzyskać dodatkowe 30 KM. Dzięki temu kierowca Mansory Stallone GTS będzie miał do dyspozycji 830 KM. Tuner niestety nie podał ile będzie kosztować pakiet modyfikacji.

Polecane wideo

830 koni i mnóstwo karbonu. Nowy projekt niemieckiego tunera
830 koni i mnóstwo karbonu. Nowy projekt niemieckiego tunera - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie