Mało kto pamięta tego Jeepa. Wielki powrót po 30 latach!

SUV-y na całym świecie cieszą się dużą popularnością. Częściowo jest to moda, ale również możliwość jazdy po gorszej nawierzchni, co nie zawsze jest możliwe w przypadku zwykłej osobówki. Jeep powiększył swoją gamę modelową w tym segmencie, prezentując model Wagoneer.
Mało kto pamięta tego Jeepa. Wielki powrót po 30 latach!
materiały prasowe
12.03.2021

Minęło ponad 30 lat od zakończenia produkcji drugiej generacji Jeepa Wagoneera. Teraz amerykański producent postanowił wskrzesić i zaprezentować swojego nowego SUV-a, który będzie w dwóch wersjach standardowej i przedłużanej o nazwie Grand Wagoneer. Warto zaznaczyć, że samochód będzie największym SUV-em w gamie Jeepa, deklasując w tym wypadku niedawno zaprezentowany model Grand Cherokee L.

Samochód ma konkurować z autami z segmentu premium jak BMW X7, Mercedes GLS, Cadillac Escalade, GMC Yukon Denali czy Lexus LX, który w ograniczonej liczbie egzemplarzy pojawił się w oficjalnej sprzedaży w Polsce.

W Jeepie Wagoneer pod maską znajdziemy benzynowy 5,7-litorowy silnik V8 o mocy 392 KM i 548 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W przypadku większego Grand Wagoneera zdecydowano się na 6,4-litrowy motor o mocy 471 KM i 617 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co pozwala rozpędzić się do pierwszej “setki” w nieco ponad 6 sekund. Warto wspomnieć, że Jeep ma w planach wprowadzenie wersji hybrydowej.

Jeep Wagoneer został zaprojektowany na ramie. Niestety nie jest to lekkie auto. Zwykły Wagoneer waży od 2700 kilogramów (w zależności od wyposażenia), a Grand Wagoneer ponad 2900 kg.

W środku znalazło się pełno ekranów. Pod tym względem projekt wnętrze przypomina trochę Porsche Taycana. Warto dodać, że w przypadku wersji Grand łączna przekątna wyświetlaczy to 75 cali. Na pokładzie nie zabrakło WiFi, 23-głośnikowego zestawu audio czy systemu uconnect 5 z dostępem do Amazon Fire TV i Alexy.

Auto będzie dostępne jak na razie dla klientów w Ameryce Północnej. Latem zadebiutuje wersja Grand, a dopiero później zwykły Wagoneer. Ceny Grand Wagoneera mają zaczynać się od ok. 340 tys. zł, a Wagoneera od ok. 230 tys. zł.

Polecane wideo

Mało kto pamięta tego Jeepa. Wielki powrót po 30 latach!
Mało kto pamięta tego Jeepa. Wielki powrót po 30 latach! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie