Powstało tylko 7 sztuk! W końcu trafił do sprzedaży

Na jednym z amerykańskich portali aukcyjnych pojawił się bardzo wyjątkowy samochód, który powstał w liczbie siedmiu egzemplarzy. Chodzi o ręcznie składane superauto Falcon F7, które pod maską ma spore V8.
Powstało tylko 7 sztuk! W końcu trafił do sprzedaży
fot. Cars & Bids
11.03.2021

Na stronie Cars & Bids pojawiła się bardzo ciekawa oferta. Wystawiono superauto Falcon F7. Oferowany egzemplarz jest trzecim spośród siedmiu wyprodukowannych egzemplarzy tego modelu. Samochód pochodzi z 2014 roku. Falcona F7 po raz pierwszy zaprezentowano na Detroit Auto w 2012 roku.

Amerykańskie superauto jest przede wszystkim lekkie, ponieważ jego karoseria jest zbudowana włókna węglowego. W ten sposób uzyskano wagę przekraczającą ponad 1200 kilogramów. Dodatkowo Falcon F7 był składany ręcznie. Charakterystycznym elementem są 20-calowe koła Forgeline i zawieszenie gwintowane firmy Penske oraz możliwość demontażu dachu.

Pod tylną pokrywą ukryto czysto amerykański silnik. Jest to zmodyfikowana 7-litrowa jednostka LS7 V8, która pochodzi z C6 Corvette Z06. Generuje 620 KM i około 800 Nm momentu obrotowego, który jest przekazywany na tylną oś za pomocą 6-biegowej przekładni manualnej.

Według deklaracji producenta Falcon F7 powinien osiągnąć 60 mil na godzinę (96 km/h) w czasie 3,3 sekundy, prędkość maksymalna wynosi powyżej 321 km/h. Wnętrze zostało wykończone skórą oraz nie brakuje błyszczących paneli wykonanych włókna węglowego.

Oferowany Falcon F7 był autem pokazowym na stoisku targowym Falcon Motorsports w Detroit w 2014 roku. Według sprzedawcy niedawno zostało wymienione sprzęgło i jedna z półosi. Auto przejechało do tej pory 5310 kilometrów.

Samochód można wylicytować na stronie Cars & Bids. W chwili pisania tekstu najwyższa oferta wyniosła 79 tysięcy dolarów, czyli ok. 300 tys. złotych. Prawdopodobnie ostateczna cena samochód zdecydowanie przekroczy milion złotych. W 2012 roku Falcon F7 został wyceniony na 225 tys. dolarów., co przy obecnym kursie daje ponad 860 tys. zł.

Polecane wideo

Powstało tylko 7 sztuk! W końcu trafił do sprzedaży
Powstało tylko 7 sztuk! W końcu trafił do sprzedaży - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie