Obywatelskie zatrzymanie. Zrobili to na środku autostrady

Prędkości na autostradzie są dość wysokie. Dlatego kierowcy muszą być skupieni, aby nie popełnić żadnego błędu. Niestety kierujący Fiatem Punto zdecydował się pojechać szybszym odcinkiem drogi, pomimo iż był nietrzeźwy. Sytuację uratowali inni uczestnicy ruchu drogowego.
Obywatelskie zatrzymanie. Zrobili to na środku autostrady
YouTube
02.03.2021

Dla wielu jazda autostradą jest wręcz nużąca, ponieważ pokonując setki kilometrów można wpisać w drogową rutynę. Sielankę podczas jazdy po szybszym odcinku drogi przerwał innym uczestnikom ruchu drogowe kierowca Fiata Punto.

Sytuacja miała miejsce piątek 26 lutego na jednym z odcinków autostrady A4 w okolicach Rzeszowa. Kierowca nagranego Fiata Punto był kompletnie pijany. Poruszał się zygzakiem, mocno wyjeżdżając poza swój pas. W ten sposób narażał swoje zdrowie oraz innych kierowców.

Warto przypomnieć, że na polskich autostradach można jechać 140 km/h. Przy takiej prędkości wypadek może skończyć się tragedią, o czym najwyraźniej wiedzieli kierowcy, którzy znajdowali się obok opisywanego wyżej Fiata Punto.

Grupa kierowców wspólnymi siłami doprowadziła do zatrzymania pijanego kierującego osobowym Fiatem Punto. Sprawca całego zamieszania po opuszczeniu samochodu ledwo mógł ustać na nogach, co widać na poniższym nagraniu.

Po zatrzymaniu na miejsce dotarła policja. Kierowcy Fiata Punto może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Inni kierowcy musieli podjąć ważną decyzję, ponieważ cała sytuacja miała miejsce na środku autostrady, gdzie samochody poruszają się z dużą prędkością.

Niestety pijani kierowcy to problem, który często pojawia się na polskich drogach. W zeszłym roku zatrzymano aż 70 181 nietrzeźwych osób, które kierowały samochodem. W ubiegłym roku prawdopodobnie z racji na pandemię koronawirusa wzrosło spożycie alkoholu wśród Polaków o 30 proc. Dodatkowo Komisja Europejska podaje, że aż 25 proc. wszystkich śmiertelnych zdarzeń drogowych w Unii Europejskiej jest spowodowanych jazdą pod wpływem alkoholu.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie