Cobra Daytona Coupe na sprzedaż. Będzie kosztować ponad 7 milionów złotych

Auta klasyczne coraz częściej stają się dobrą inwestycją, która procentuje już po kilku latach. Pewniakiem może okazać się Cobra Daytona Coupe CSX 2469, która właśnie trafiła na sprzedaż. Samochód należał do samego twórcy, czyli Carolla Shelby'ego.
Cobra Daytona Coupe na sprzedaż. Będzie kosztować ponad 7 milionów złotych
materiały prasowe
02.03.2021

Samochody klasyczne z roku na rok zyskują na swojej wartości. Dużo zależy od marki, modelu, stanu auta czy właściciela danego pojazdu jak w przypadku sprzedawanej Cobra Daytona Coupe CSX 2469. Należała do samego twórcy, czyli Carrolla Shelby'ego.

Samochód pochodzi z 1965 roku i posiada podwozie CSX o numerze 2469. Auto ma bardzo aerodynamiczne linie nadwozia, które nawiązują do legendarnej Cobry. Pojazd został zaprojektowany przez Carrolla Shelby'ego oraz Peter Brock.

Cobra Daytona Coupe, dzięki nadwoziu typu fastback mogła osiągać duże prędkości na prostych. W ten sposób auto miało zdecydowanie większe szanse w starciu z takimi rywalami jak Ferrari 250 GTO, które okazywało się szybsze na odcinku Mulsanne Straight w Le Mans.

Nazwa samochodu pochodzi od słynnego wyścigu długodystansowego na Florydzie. To właśnie w tym miejscu w 1965 roku Cobra Daytona Coupe odniosła zwycięstwo, ale i również na torach takich jak Sebring, Monza i Reims.

Sprzedawane auto początkowo było zwykłą Cobrą roadster. Pojazd dopiero po przeróbkach samego Carrolla Shelby’ego zmienił swój wygląd na Daytonę Coupe. Co prawda samochód należał do samego twórcy, niestety nie jest to oryginalny model, co może mieć wpływ na ostateczną cenę.

Pod maską oryginalnej Cobry Daytona Coupe pracuje silnik V8 4,7 litra HEMI, który generuje 380 KM i 530 Nm momentu obrotowego. W konsekwencji sprint do “setki” zajmuje nieco ponad 4 sekundy, a prędkość maksymalna to 305 km/h.

Warto wspomnieć, że w styczniu 2021 roku sprzedano Cobrę 427 należącą do Shelby'ego za 5,94 mln dolarów, czyli ok. 22,3 mln złotych. Dom auckyjny Worldwide Auctioneers twierdzi, że cena za Cobra Daytona Coupe CSX 2469 nie będzie niższa niż 2 mln dolarów (ok. 7,5 mln zł).

Polecane wideo

Cobra Daytona Coupe na sprzedaż. Będzie kosztować ponad 7 milionów złotych
Cobra Daytona Coupe na sprzedaż. Będzie kosztować ponad 7 milionów złotych - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie