Przewieźli 139-letni dom. Firma zainkasowała 1,5 mln złotych

W Polsce transport niecodziennych rzeczy kojarzy się zwykle z tzw. gabarytami. Konwój TiR-ów w asyście pilota przewozi np. elementy do wiatraka. O krok naprzód są Amerykanie, którzy przewożą całe domy. Niedawno przetransportowali 139-letni budynek.
Przewieźli 139-letni dom. Firma zainkasowała 1,5 mln złotych
YouTube
02.03.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Ciężki transport zawsze wzbudzał i nadal wzbudza spore zainteresowanie wśród wielu osób. Szczególnie kiedy przewozi się bardzo niecodzienne elementy lub całe domy. W Stanach Zjednoczonych są specjalne firmy, które zajmują się przewożeniem budynków z punktu A do punktu B. Chcesz mieszkać w obecnym domu, ale nad morzem żaden problem.

Nietypowe i skomplikowane zlecenie musiała wykonać firma, Phil Joy Housemoving and Leveling Company, która specjalizuje się właśnie w przewozie budynków. Warto dodać, że przedsiębiorstwo ma w swoim portfolio już ponad 3 tysiące transportów domów. Dlatego też jazda z “nieruchomością” dla kierowców Phil Joy Housemoving and Leveling Company jest codziennością.

Firma musiała przewieźć 139-letni dom, przejeżdżając z ulicy Franklin Street 807 na Fulton Street 635 w San Francisco. Cała droga wyniosła zaledwie 800 metrów. Warto dodać, że przygotowania do przeprowadzki trwały 15 lat. Koszt transportu wyniósł dość sporo, bo 400 tysięcy dolarów, czyli równowartość półtora miliona złotych.

Do przewiezienia domu potrzebny był mocny i duży sprzęt, który musiał poradzić sobie z dość sporym budynkiem. Co więcej, podczas 800-metrowej podróży z “nieruchomością” na naczepie. Kierowca ciężarówki nie przekroczył prędkości 1,6 km/h. W tym wypadku musiał wykazać się dużą precyzją oraz dokładnością tak, aby nie zniszczyć przewożonego domu.

Działka, na której stał dom była potrzeba właścicielowi, a zarazem deweloperowi do wybudowania apartamentowca, który musiał poświęcić sporo czasu sprawom związanymi z dokumentami.

Finalnie dom udało się sprawnie przetransportować we wskazane miejsce. W Stanach Zjednoczonych przewożenie budynków ułatwia szkieletowa konstrukcja, która nie jest popularna na Starym Kontynencie.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie