Cmentarzysko samochodów. Tysiące aut niszczeje, bo nikt ich nie chce

Sytuacja związana z koronawirusem zmusiła wiele osób na całym do ograniczenia niepotrzebnych wydatków. Wiele biznesów przez tzw. lockdown odnotowało spore straty, co jest zauważalne w branży motoryzacyjnej. Skalę problemu najlepiej obrazuje tor wyścigowy, na którym są tysiące aut poleasingowych.
Cmentarzysko samochodów. Tysiące aut niszczeje, bo nikt ich nie chce
YouTube
25.02.2021

W 2020 roku wiele branż, w tym zwłaszcza branża motoryzacyjna odnotowała spore spadki. Zmniejszyła się ilość chętnych, którzy chcieli kupić nowe bądź używane samochody. Wszystko w obawie przed bardzo niestabilną sytuacją gospodarczą. Dodatkowo wiele fabryk przez jakiś czas wstrzymywało swoje prace.

Efekt kryzysu wywołanego koronawirusem widać na zdjęciach zrobionych z lotu ptaka. Sfilmowano dawny tor wyścigowy w Wielkiej Brytanii, na którym znajdują się tysiące poleasingowych samochodów. Obecnie brak klientów spowodował, że auta są trzymane w jednym w miejscu na masową skalę.

Samochody znajdują się dokładnie na torze Rockingham Motor Speedway, który jest zlokalizowany niedaleko miasta Corby w hrabstwie Northamptonshire w środkowej Anglii. W 2018 roku obiekt zamieniono na centrum logistyczne firmy Rockingham Automotive Limited. Łączna powierzchnia obiektu to ok. 100 hektarów, na której może zmieści się 50 tys. pojazdów.

Zdjęcia samochodów znajdujących się na torze Rockingham Motor Speedway pokazują żniwo pandemii na brytyjskim przemyśle motoryzacyjnym. Według doniesień BBC popyt na samochody używane zmalał o ok. 15 proc., co w głównej mierze spowodowała sytuacja związana z koronawirusem. W zeszłym roku na Wyspach sprzedano trochę ponad 6,7 mln aut z drugiej ręki, czyli o prawie 1,2 mln mniej niż rok wcześniej.

W opinii ekspertów mnóstwo samochodów na placach takich jak Rockingham Motor Speedway to efekt niepewności konsumentów, która została wywołana przez pandemię COVID-19. Jak się okazuje, w najbliższym czasie nie zanosi się na poprawę sytuacji, w konsekwencji używane samochody będą musiały jeszcze trochę poczekać na nowych klientów.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie