Zrobili pick-up’a na koniec świata. Bazuje na kultowej terenówce

Ten pick-up nada się idealnie w trudny, ciężko dostępny teren. Mowa o przerobionym Land Roverze Defender od Kahna. Auto przeszło spore modyfikacje, dzięki którym wygląda, jakby było przygotowane na koniec świata.
Zrobili pick-up’a na koniec świata. Bazuje na kultowej terenówce
materiały prasowe
24.02.2021

Brytyjska firma Kahn słynie z tuningu optycznego. Tuner szczególnie upodobał sobie samochody marki Land Rover. W ofercie są również modyfikacje dla Ferrari, Audi, Mercedesa, Astona Martina czy nawet Bugatti.

Kahn przypomniał po raz kolejny o poprzedniej generacji Land Rovera Defendera, który był i nadal jest samochodem kultowym, szczególnie jeśli mówimy o jeździe w ciężkim terenie. Nowa generacja jest bardziej zaawansowana technologiczne, co nie wszystkim klientom przypadło do gustu. Dla nich powstał zmodyfikowany przez Kahna Land Rover Defender o nazwie End Edition.

Brytyjski tuner do celu wybrał Defendera z 2015 roku w nadwoziu pick-up. W aucie zastosowano szereg modyfikacji optycznych, takich jak nowy przedni zderzak ze stali nierdzewnej ze zintegrowanymi światłami, zmieniono maskę czy dodano boczne orurowanie, które powstało dla lepszego wsiadania i wysiadania. Dodatkowo błotniki zostały wydłużone przez specjalną ramę, która ma chronić przed uszkodzeniami auta podczas jazdy w terenie. Bardziej off-roadowego charakteru dodaje koło zapasowe umieszczone na “pace” pick-up’a oraz chlapacze.

Lepszą jazdę w ciężkim terenie zapewnią 20-calowe koła Mondial Retro wyposażone w opony Cooper AT/3. Kahn zdecydował się również na zamontowanie krzyżowego podwójnego układu wydechowego z końcówkami rur o średnicy 100 mm. W środku zamontowano fotele kubełkowe GTB z ogrzewaniem oraz trzyramienną kierownicę. Siedziska zostały pokryte brązową pikowaną i perforowaną skórą.

Pod maską Land Rovera Defender od Kahna znalazł się silnik wysokoprężny o pojemności 2,2 litra i mocy ponad 120 KM. Jednostka została połączona z manualną skrzynią biegów. Przerobiony Defender przejechał dotąd tej pory 43 452 km i został wyceniony przez Kahna na 64 999 funty, czyli ok. 340 tys. złotych.

Polecane wideo

Zrobili pick-up’a na koniec świata. Bazuje na kultowej terenówce
Zrobili pick-up’a na koniec świata. Bazuje na kultowej terenówce - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie