Poznaliśmy nowego Mercedesa klasy C. Ma wielki ekran, ale małe silniki

Mercedes zaprezentował nową generację klasy C o oznaczeniu W206. Jeden z najważniejszych modeli niemieckiego producenta stał się jeszcze bardziej zaawansowany technologiczne oraz poszedł mocno w stronę eko-trendów.
Poznaliśmy nowego Mercedesa klasy C. Ma wielki ekran, ale małe silniki
materiały prasowe
24.02.2021

Po 7 latach Mercedes zdecydował się na wprowadzenie kolejnej generacji klasy C (W206). Z zewnątrz samochód nie jest tak stylistycznie przełomowy, jak poprzednik. W przypadku W206 możemy mówić o naturalnej ewolucji. Ciężko nie zauważyć mocnych podobieństw do większych modeli takich jak klasa E i S. Warto dodać, że klasa C jest najlepiej sprzedającym się autem Mercedesa.

Najnowsze wcielenie klasy C trochę urosło względem poprzedniej generacji. Samochód ma 4751 mm długości (więcej 65 mm), 1820 mm szerokości (+10 mm) i 1438 mm wysokości (+9 mm w porównaniu do poprzedniej klasy C). Zwiększył się również rozstaw osi z 2840 na 2865 mm. Dzięki temu najnowsza klasa C ma oferować jeszcze więcej miejsca.

Największe zmiany są zauważalne wewnątrz samochodu. Niemal od razu widać podobieństwo do nowego projektu środka klasy S (W223). W najnowszej klasie C elementem centralnym jest duży ekran o orientacji pionowej o przekątnej 11,9 cala.

Główną różnicą w stosunku do klasy S jest to, że deska rozdzielcza i wyświetlacz centralny zostały odchylone w stronę kierowcy o sześć stopni. Nie zabrakło również 12,3-calowego ekranu o wysokiej jakości przed kierowcą, który będzie wyświetlał najważniejsze informacje takie jak prędkość oraz działanie poszczególnych systemów.

Pod maską znajdziemy tylko i wyłącznie silniki czterocylindrowe benzynowe (170-258 KM) i wysokoprężne (200 KM i 265 KM) o pojemności nie większej niż dwa litry. Wszystkie jednostki będą wspierane silnikiem elektrycznym o mocy 21 KM, który będzie pracował przy napięciu 48V. W planach są również hybrydy typu plug-in.

W opcji auto będzie można wyposażyć w system skrętnych tylnych kół oraz w adaptacyjne zawieszenie, które będzie dostosowywać się do aktualnych warunków na drodze. Pierwsze egzemplarze mają pojawić się latem 2021 roku, wtedy poznamy dokładny cennik.

Polecane wideo

Poznaliśmy nowego Mercedesa klasy C. Ma wielki ekran, ale małe silniki
Poznaliśmy nowego Mercedesa klasy C. Ma wielki ekran, ale małe silniki - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie