Jak wyglądają tatuaże motoryzacyjne? Zobacz najciekawsze

Tatuaże zarówno w Polsce, jak i na świecie zdobywają coraz większą popularność. Nie brakuje osób, które są w stanie pokryć grafikami całe swoje ciało. Miłośnicy samochodów bardzo często decydują się na motoryzacyjne tatuaże.
Jak wyglądają  tatuaże motoryzacyjne? Zobacz najciekawsze
YouTube
19.02.2021

Coraz częściej w gronie naszych znajomych możemy znaleźć osoby, które posiadają na swoim ciele tatuaże, nierzadko jest ich więcej niż jeden. Na popularyzację tego typu modyfikacji ciała mogą mieć wpływ media społecznościowe. Codziennie “scrollujemy” facebooka czy instagrama. Na wspomnianych portalach jest mnóstwo celebrytów czy influencerów, którzy posiadają niezliczoną ilość tatuaży.

Tak jak wspomnieliśmy, tatuaż jest formą modyfikacji ciała, która polega na wprowadzeniu pigmentu z farbą pod naszą skórę. Do tego celu używa się specjalne maszynki. Jeśli chodzi o sam wzór tatuażu to jesteśmy ograniczeni tylko przez naszą wyobraźnię. Warto dodać, że ową modyfikację ciała w Polsce mogą wykonać osoby poniżej 18 roku, nie jest to w żaden sposób uregulowane prawnie.

Amerykańska Akademia Dermatologii wyróżniła pięć rodzajów tatuaży: traumatyczne, amatorskie, profesjonalne - przeprowadzone np. studiu tatuażu. Występują jeszcze tatuaże kosmetyczne jak np. permanentny makijaż, czy medyczne w przypadku problemów z pigmentacją skóry.

Przygoda z tatuażem nie musi oznaczać wielkich wydatków. Prosty wzór wykonany w profesjonalnym studiu już za ok. 300 złotych. Cena jest zależna od wielkości tatuażu, stopnia skomplikowania czy potrzebnych tuszy do maszynki.

Tatuaże nie są zarezerwowane tylko dla jednej grupy osób, chociaż warto zaznaczyć, że swoje początki miały w kulturach polinezyjskich jako ozdoba u wojowników. Sama definicja tego słowa jest datowana na XVII wiek. Liczne tatuaże są wręcz elementem przynależności wśród członków Yakuzy czy chińskich Triad.

Modyfikacje ciała w postaci tatuaży występują również u petrolheadów, którzy chcą w ten sposób podkreślić swoją przynależność do motoryzacyjnego świata. Niektórzy tatuują swoje obecne lub byłe samochody. Niektórzy chcą w ten sposób zaprezentować dane wydarzenia ze świata motorsportu lub pokazać jakąś konkretną część silnika. Najciekawsze motoryzacyjne tatuaże możecie zobaczyć w galerii poniżej.

Polecane wideo

Zobacz najciekawsze tatuaże motoryzacyjne
Zobacz najciekawsze  tatuaże motoryzacyjne - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie