Camaro dla prawdziwego twardziela. Jest czarne i ma wielkie V8

Niektóre samochody wręcz od razu wzbudzają przerażenie, czy nawet strach. Chodzi o auta w specyfikacji “black on black”, czyli całe czarne jak np. Chevrolet Camaro z 1968 roku po licznych modyfikacjach, które pojawiło się na jednej z aukcji.
Camaro dla prawdziwego twardziela. Jest czarne i ma wielkie V8
fot. Bring a Trailer
19.02.2021

Na stronie Bring A Trailer pojawił się samochód, którego nie powstydziłby się Vin Diesel. Chodzi o całkowicie czarnego Chevroleta Camaro, który pochodzi z 1968 roku. Auto już z zewnątrz zdradza, że zostało przygotowane dla prawdziwego twardziela, który niczego się nie boi.

Kultowe Camaro zostało całkowicie odrestaurowane i zmodyfikowane. Wyjątkowy charakter samochodu podkreślają niestandardowe czarne 18-calowe koła od Forgeline. W aucie pojawiły się też nowe elementy karoserii jak błotniki czy zmieniona pokrywa bagażnika. Tuning objął również błotniki, maskę oraz drzwi.

Dzięki czarnemu lakierowi z satynowymi czarnymi paskami z winylu, Camaro może wzbudzać szacunek na ulicy. Zadbano o zabezpieczenie całego nadwozia poprzez zastosowanie ceramicznej powłoki Gyeon, która ma trzy warstwy. Mrocznego charakteru dodają przyciemnione szyby oraz lusterka boczne Camaro drugiej generacji w kształcie kuli, a także czarny korek wlewu paliwa Ridetech. Tylne światła oraz kierunkowskazy zostały wykonane w technologii LED.

Zmiany oczywiście dotknęły również mechanikę auta. W celu zwiększenia bezpieczeństwa zdecydowano się na hamulce Wilwood z czarnymi zaciskami. Z tyłu samochodu znalazło się czterowahaczowe tylne zawieszenie oraz zainstalowano regulowane sprężyny Ridetech.

Wnętrze obejmuje wzmocnione przednie siedzenia z niskim oparciem, które zostały obite czarną skórą. Podsufitka oraz sportowa kierownica są wykonane z alcantary. Nie zabrakło zestawu nagłośnienia, który ma łączność Bluetooth i port USB.

Największą modyfikacją jest wyposażenie Camaro w 6,2-litrowy silnik LS3 V8 uzupełniony o doładowanie Edelbrock E-Force. Niestety sprzedawca nie podaje parametrów jednostki, ale można spodziewać się nawet 600 KM. Najwyższa oferta na aukcji za opisywane Camaro w chwili pisania tego tekstu wynosiła 68 tys. dolarów (ok. 250 tys. zł). Auto znajduje się w stanie Kolorado w USA.

Polecane wideo

Camaro dla prawdziwego twardziela. Jest czarne i ma wielkie V8
Camaro dla prawdziwego twardziela. Jest czarne i ma wielkie V8 - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie