Ten klasyk to bestia. Ma ponad 500 konny silnik z Corvette C6

Coraz więcej osób zaczyna interesować się samochodami klasycznymi. Starsze auta kupujemy dla rozrywki, aby mieć ciekawy pojazd np. do jazdy na weekend. Na stronie Mecum Auctions pojawił się Chevrolet Bel Air z 1955 roku, który oferuje znacznie więcej niż seryjny egzemplarz.
Ten klasyk to bestia. Ma ponad 500 konny silnik z Corvette C6
fot. Mecum Auctions
18.02.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

W połowie marca osoby odwiedzające targi Mecum Auctions w Glendale (Kalifornia, USA) będą mogły zobaczyć wyjątkowego Chevrolet Bel Air. Jest to pierwsza generacja tego modelu, ponieważ samochód pochodzi z 1955 roku. Oferowane auto jest dwudrzwiowym sedanem. Dla Europejczyków tego typu pojazd jest prawdziwą egzotyką. Spore rozmiary i duże silniki V8 to głównie charakteryzowało amerykańskie auta z tamtego okresu.

Chevrolet Bel Air, który zostanie zaprezentowany szerszej publiczności, może przyciągnąć sporo uwagi. Samochód został w całości odnowiony przez firmę RK Motors Performance Center. Zmian jest sporo. Przede wszystkim klasyczny Chevy jest pełnoprawnym sleeperem.

Do auta “upchnięto” kultowy silnik LS3 z m.in. Corvetty C6 czy Camaro. Jednostka ma pojemność 6,2 litra i generuje 525 KM, które współpracuje z czterobiegową automatyczną skrzynią biegów GM 4L60E napędzającą tylne koła poprzez mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

Niestety firma nie podała ile wynosi przyspieszenie do 100 km/h, ale można spodziewać się, że Bel Air z mocą silnika LS3 będzie “palił gumę” na zawołanie. W celu ulepszenie właściwości jezdnych firma RK Motors wyposażyła klasyka w podwozie Art Morrison i zawieszenie z Corvette C4.

Wnętrzem zajęła się firma Chucks Hot Rod Interiors. Środek koresponduje z lakierem, którym został pomalowany Bel Air. Dlatego deska rozdzielcza oraz fotele zostały obite zielono-szarą skórą, która również znalazła się na panelach drzwi. Nie zabrakło nowoczesnego systemu audio, klimatyzacji czy nowych wskaźników.

Warto dodać, że samochód od momentu renowacji przejechał niecałe 1800 kilometrów. Przerobiony Chevrolet Bel Air będzie wystawiony na targach w Glendale w dniach od 18 do 20 marca.

Polecane wideo

Ten klasyk to bestia. Ma ponad 500 konny silnik z Corvette C6
Ten klasyk to bestia. Ma ponad 500 konny silnik z Corvette C6 - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie