Gwiazda F1 wyprzedaje swój garaż. Na sprzedaż prawdziwe perełki

Został trochę ponad miesiąc do rozpoczęcia kolejnego sezonu Formuły 1 . Jeden z kierowców, który jest wielkim miłośnikiem motoryzacji wyprzedaje kolekcję swoich samochodów. Chyba chce uporządkować garaż, zanim na dobre zasiądzie w bolidzie.
Gwiazda F1 wyprzedaje swój garaż. Na sprzedaż prawdziwe perełki
18.02.2021

Sebastian Vettel czterokrotny mistrz świata postanowił nieco uporządkować swój garaż przed rozpoczęciem nowego sezonu. Przypomnijmy, że niemiecki kierowca opuścił zespół Scuderia Ferrari i w tym roku zasiądzie w bolidzie Astona Martina.

Na sprzedaż pojawiło się łącznie 8 samochodów, które należą do Sebastiana Vettela. Auta są sprzedawane przez dom aukcyjny Tom Hartley. Nie wiadomo czy to cała kolekcja pojazdów niemieckiego kierowcy. Ciężko to ustalić, ponieważ sam dość rzadko chwali się swoim życiem prywatnym.

Wśród samochodów prawdziwymi perełkami jest Ferrari LaFerrari z 2016 roku, Ferrari Enzo z 2004 roku oraz F50 z 1996 roku. Wiadomo, że sprzedały się dwa pierwsze spośród wymienionych. Wartość obu samochodów można oszacować na 15-20 mln złotych. Oprócz ekskluzywności tych modeli, na ostateczną cenę mógł mieć duży wpływ poprzedni właściciel pojazdów, który jest rozpoznawalną osobą.

Co ciekawe, auta Vettela są prawdopodobnie w bardzo dobrym stanie. Wspomniane Ferrari F50 ma przejechane niecałe 7 tys. kilometrów oraz posiada wszelkie potrzebne dokumenty. Niemiecki kierowca F1 chyba na dobre chce pożegnać się z Ferrari. Na aukcji znalazł się limitowany model F12, który ma zagłówkach wyhaftowane nazwisko niemieckiego kierowcy - szacunkowa wartość 3,5-4 mln zł. Na sprzedaż pojawiła się również wyczynowa wersja Ferrari 458 z dopiskiem Speciale. Średnio za taki samochód trzeba zapłacić 1,5-2 mln zł.

W garażu coś dla siebie znajdą również fani Mercedesa. Vettel wstawił na akcję model SL65 AMG Black Series (wartość rynkowa ok. 1 mln), który został mu podarowany po zwycięstwie w inauguracyjnym Grand Prix Abu Zabi w 2009 roku. Znalazł się także kultowy SLS z 2010 roku (ok. 1 mln zł) oraz BMW Z8 Roadster z 2002 roku (ok. 800-900 tys. zł).

Polecane wideo

Gwiazda F1 wyprzedaje swój garaż. Na sprzedaż prawdziwe perełki
Gwiazda F1 wyprzedaje swój garaż. Na sprzedaż prawdziwe perełki - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie