McLaren stworzony przez czarodzieja. Powstało tylko 500 egzemplarzy

W świecie supersamochodów i hiperaut bardzo często topowe modele są produkowane w limitowanej liczbie egzemplarzy. Wszystko, aby zachować ekskluzywność danego pojazdu oraz marki. Tak jest w przypadku McLarena Senny w specjalnej wersji, którego teraz można kupić “z drugiej ręki”.
McLaren stworzony przez czarodzieja. Powstało tylko 500 egzemplarzy
fot. Bring a Trailer
18.02.2021

Na stronie Bring A Trailer pojawiała się bardzo ciekawa aukcja. Sprzedawca szuka nowego domu dla McLarena Senny. Samochód powstał jako hołd McLarena dla utytułowanego brazylijskiego kierowcy wyścigowego F1 Ayrtona Senny. Brytyjski pojazd posiada nadwozie wykonane z włókna węglowego. Monok, który stanowi główny element auta jest najwytrzymalszy w historii marki.

W Kalifornii w USA pojawiała się oferta sprzedaży McLarena Senny. Samochód, co prawda pochodzi z rynku wtórnego, ale wygląda jak nowy. Przejechał niecałe 1000 kilometrów. Kolekcjonerzy już mogą zacierać ręce, ponieważ Senna powstała tylko w liczbie 500 egzemplarzy. Dodatkowo oferowana Senna to jednorazowa edycja “Merlin”. Auto dostało kolor opracowany przez Darrena “Merlina” Townsenda, który jest głównym zleceniodawcą MSO.

Sprzedawany McLaren Senna posiada lakier Sorcerer Black, ma perłowy blask widoczny w niektórych warunkach oświetleniowych, a złote prążki dodane przez fabrykę podkreślają linie nadwozia. Nie zabrakło również pozłacanych elementów na wielkim skrzydle, które dodatkowo ma napis “Merlin”. Elementem charakterystycznym tej wersji jest również obrazek czarodzieja w fioletowej szacie, który znalazł się na progu od strony kierowcy. Tabliczka w środku samochodu wskazuje, że jest 401 egzemplarz z 500 wyprodukowanych.

W środku jest mnóstwo alcantary oraz włókna węglowego, które znajdziemy nawet na kierownicy. Kubełkowe fotele, które powstały z myślą o tym modelu mają na zagłówkach napis “Merlin”. Przypomnijmy, że pod maską McLarena Senny pracuje podwójnie doładowane V8 o pojemności czterech litrów. Dzięki temu, kierowca ma dyspozycji 800 KM mocy oraz 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

W chwili pisania tego tekstu najwyższa oferta na aukcji wynosi 900 tys. dol. (ok. 3,3 mln zł). W Polsce za nowe egzemplarze kosztują minimum ok. 4,5 mln złotych. Można spekulować, że wersja “Merlin” może przekroczyć barierę 5 mln zł.

Polecane wideo

McLaren stworzony przez czarodzieja. Powstało tylko 500 egzemplarzy
McLaren stworzony przez czarodzieja. Powstało tylko 500 egzemplarzy - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie