Nie zatrzymał się do kontroli i pokazał policjantom środkowy palec. Szybko pożałował głupoty

Ten kierowca pożałował swojego wyczynu. Jego niebezpieczne zachowanie spowodowało rozpoczęcie policyjnego pościgu, który ciągnął się przez 80 kilometrów. Sprawca podczas ucieczki pokazywał policjantom obraźliwe gesty.
Nie zatrzymał się do kontroli i pokazał policjantom środkowy palec. Szybko pożałował głupoty
YouTube
17.02.2021

Ciężko uwierzyć, że policyjne pościgi i blokady mają miejsce w Polsce. Zwykle tego typu sytuacje oglądamy na kanałach informacyjnych nadających ze Stanów Zjednoczonych. Otóż 48-letni kierowca BMW serii 3 E46 compact nie zatrzymał się do kontroli w Bolesławcu w województwie dolnośląskim. Co było impulsem do rozpoczęcia policyjnego pościgu.

Uciekinier bardzo szybko skierował się na autostradę A4, gdzie momentami osiągał 200 km/h pomimo znajdującego się na drodze lodu. Do akcji w pewnym momencie dołączyły dodatkowe jednostki policji. Na jednym z nagrań widać, jak kierowca BMW podczas gonitwy na autostradzie A4 pokazuje funkcjonariuszom środkowy palec przez szyberdach.

Ostatecznie policja zdecydowała się na stworzenie blokady na wysokości węzła Kostomłot. Dopiero w tym miejscu zatrzymano krnąbrnego kierowcę, który podczas ucieczki przejechał aż 80 kilometrów.

– Samo zatrzymanie było bardzo dynamiczne. Funkcjonariusze przy pomocy pojazdu zablokowali dalszą drogę temu mężczyźnie, został on zatrzymany natychmiast – mówił przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podkom. Wojciech Jabłoński.

Co ciekawe zatrzymany 48-letni kierowca był trzeźwy i w przeszłości miał sądowy zakaz kierowania pojazdami, który nie obowiązywał ze względu na wygaśnięcie. Został zatrzymany razem z pasażerem, który znajdował się w samochodzie. Prowadzący BMW pożałował swojego wyczynu i prawdopodobnie niedługo stanie przed sądem.

– Przypomnijmy, że kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje go niezwłocznie i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5. – podaje policja.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie