Quad idealny dla drwala. Zamiast kół ma piły tnące

W Stanach Zjednoczonych nie brakuje osób z szalonymi pomysłami również w świecie motoryzacji. Jeden z youtuberów, który zajmuje się tematyką jazdy w terenie zamontował do swojego quada zamiast kół, piły tnące.
Quad idealny dla drwala. Zamiast kół ma piły tnące
YouTube
16.02.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Zimą dla kierowców nie ma chyba nic gorszego niż ślizganie się po lodzie i niemożność ruszenia autem do przodu. Jeden z youtuberów z kanału SXSBlog.com ze Stanów Zjednoczonych wpadł na dość szalony pomysł. Do swojego dwuosobowego quada zamontował 30-calowe tarcze tnące, które wyglądają jakby pochodziły z dużej piły. Dodatkowo wyróżniają się na tle pojazdu, ponieważ mają pomarańczowy kolor.

Nietypowe koła zamontowano na Polarisie RZR Turbo. System przeniesienie napędu nie do końca sobie radził z odpowiednim przeniesieniem napędu na tarcze tnące. Czasami pojazd miał problemy ze złapaniem odpowiedniej przyczepności. Zdecydowanie lepiej było, kiedy quad poruszał się do tyłu. Prawdopodobnie dlatego, że końcówki tnące nie stwarzały oporu.

Mimo wszystko po jakimś czasie youtuber coraz szybciej poruszał się swoim pojazdem i zdobywał dzięki temu coraz większe doświadczenie w poruszaniu się zimowym pojazdem. Dzięki zastosowaniu piły były możliwe wjechanie przodem quada na zniszczonego Chevroleta. W konsekwencji blacharka oraz szyba samochodu zostały zniszczonego.

Youtuber zademonstrował również swoim widzom proces cięcia drzewa. Przy odpowiednim najeździe quada z kołami tnącymi bez problemu radził sobie z leżącym drewnem. Idealny pojazd dla drwala.

Ostatnio pisaliśmy również o Youtuberze WhistlinDiesel, który również pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Do swojego Polarisa RZR zamontował tzw. koła żniwiarza. W ten sposób pojazd wygląda jak z horroru lub gry Cyberpunk. W tym wypadku koła w postaci pił tnących okazały się wytrzymalsze. Z kolei pomysł WhistlinDiesel lepiej sprawdzał się na lodzie, lecz niestety duże rozmiary kół żniwiarza doprowadziły do uszkodzenia quada.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie