To Ferrari kosztuje ponad 6 milionów złotych. Powstało tylko 5 egzemplarzy

Samochody Ferrari poruszające się po polskich drogach nie należą do częstych widoków. W szczególności, jeśli są przerobione przez Zagato. Ferrari 599 po modyfikacjach włoskiego studia projektowego pojawiło się na sprzedaż. Cena jest wręcz odstraszająca.
To Ferrari kosztuje ponad 6 milionów złotych. Powstało tylko 5 egzemplarzy
RM Sotheby's
15.02.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Ferrari 599 GTB Fiorano było oferowane klientom włoskiej marki między 2006 a 2012 rokiem. Obecnie samochód doczekał się następców w postaci znacznie szybszego F12 Berlinetta oraz obecnie sprzedawanego 812 Superfast.

Nie bez powodu wspomnieliśmy o włoskim supersamochodzie. Na aukcji RM Sotheby's pojawiło się Ferrari 599 GTZ Spyder. Samochód został przerobiony przez Zagato w styczniu 2020 roku. Modyfikacje przeprowadzono na bazie Ferrari 599 GTB z 2009 roku.

Na całym świecie powstało zaledwie 5 egzemplarzy Ferrari 599 GTZ Spyder. W ten sposób model stał się łakomym kąskiem dla kolekcjonerów. Auto przerobione przez włoską firmę Zagato otrzymało kontrowersyjny wygląd, który nie wszystkim może przypaść do gustu.

Przede wszystkim Ferrari 599 z klasycznego 2-drzwiowego coupe zostało przerobione na roadstera. Zmiany to również nowy przedni pas z dużą osłoną chłodnicy i wykonane na zamówienie reflektory. Auto z boku również nie przypomina seryjnego egzemplarza. Prawdopodobnie za sprawą kompletnie innego tyłu, który stał się bardziej kanciasty. Wnętrze pozostało oryginalne.

Samochód przez 11 lat pokonał tylko 20 500 km. W tym 400 km od momentu opuszczenia warsztatu Zagato. Ferrari 599 GTZ Spyder napędzany jest seryjną jednostką V12 o pojemności 6 litrów i mocy 620 KM, zaś maksymalny moment obrotowy wynosi 608 Nm, który jest przenoszony na tylne koła za pomocą zautomatyzowanej skrzyni biegów. Sprint do “setki” wynosi 3,6 sekundy, a prędkość maksymalna to 333 km/h.

Dom aukcyjny RM Sotheby's podaje, że samochód jest wciąż jest na sprzedaż. Cena, która widnieje na stronie to 1,4 mln euro, czyli 6,2 mln złotych. Warto wspomnieć, że zwykłe Ferrari 599 GTB na rynku wtórnym kosztuje średnio ok. 500 tys. zł.

Polecane wideo

To Ferrari kosztuje ponad 6 milionów złotych. Powstało tylko 5 egzemplarzy
To Ferrari kosztuje ponad 6 milionów złotych. Powstało tylko 5 egzemplarzy - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie