Oszukał przeznaczenie. Życie uratował mu kierowca ciężarówki

Wystarczy chwila nieuwagi na drodze, co w konsekwencji może doprowadzić do tragedii, o czym może mówić kierowca Nissana, który wjechał pod pędzącą ciężarówkę. Na szczęście dynamiczna reakcja kierującego Scanią zapobiegła wypadkowi.
Oszukał przeznaczenie. Życie uratował mu kierowca ciężarówki
YouTube
15.02.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Na drodze często zdarza się nam popaść w rutynę, czy zmęczenie, co często prowadzi do wypadków, o czym prawie przekonał się kierowca Nissana Qashqai.

Do niemal tragicznego incydentu doszło na drodze w Skierniewicach. Kierowca wspomnianego wcześniej crossovera znajdował się na drodze podporządkowanej i zamierzał wykonać manewr skrętu w lewo. W praktyce musiał przeciąć dwa pasy ruchu.

Z prawej strony uprzejmy kierowca samochodu marki Renault chciał przepuścić wyjeżdżającego Nissana Qashqaia. Niestety kierujący japońskim crossoverem nie spojrzał w lewo i wyjechał prosto przed samochód ciężarowy. Wymuszając w ten sposób pierwszeństwo.

Taka sytuacja zmusiła 25-letniego kierowcą Scanii do gwałtownego hamowania oraz do odbicia w prawą stronę. Dzięki dynamicznej reakcji nie doszło do tragedii. Kierujący ciężarówką ocalił zdrowie, a może nawet życie osoby, która prowadziła Nissana.

Gwałtowny manewr doprowadził doprowadził do zderzenia Scani ze słupem energetycznym, co znacznie uszkodziło kabinę ciągnika. Dodajmy, że kierowca Qashqaia odjechał jakby nic się nie stało. Oprócz tego, że był sprawcą kolizji nie zainteresował się zdrowiem kierowcy ciężarówki.

Całą sytuację zarejestrowała kamera monitoringu. Zaledwie po 6 godzinach od incydentu policjanci ustalili miejsce pobytu kierowcy Nissana. W konsekwencji został przesłuchany w charakterze sprawcy wykroczenia, w chwili przesłuchania był trzeźwy. Ostatecznie mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sprawa została skierowana do sądu i zatrzymano prawo jazdy kierującemu Qashqaia.

– Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drogach. Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych w Polsce jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Zderzenia boczne pojazdów są wyjątkowo niebezpieczne z uwagi na konstrukcję pojazdu, gdzie w przeciwieństwie do zderzeń czołowych pojazd nie posiada odpowiedniej strefy zgniotu. Zdarzenia boczne przy większych prędkościach najczęściej kończą się ciężkimi obrażeniami ciała lub śmiercią – informuje podkomisarz Robert Zwoliński, naczelnik wydziału ruchu drogowego KMP w Skierniewicach.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie