Auto Michaela Jordana na sprzedaż - to kultowy Mercedes

Samochody będące w przeszłości własnością znanych osób, kiedy są oferowane na rynku wtórnym warte są zdecydowanie więcej niż takie same modele od “zwykłych” właścicieli. Dlatego należy spodziewać się wysokiej ceny za samochód Michaela Jordana, który pojawił się na jednej z aukcji.
Auto Michaela Jordana na sprzedaż - to kultowy Mercedes
fot. Bring a Trailer
15.02.2021

Na stronie Bring A Trailer pojawiła się aukcja Mercedesa S600 coupe z 1996 roku, który należał w przeszłości do gwiazdy koszykówki, Michaela Jordana. Warto dodać, że w sierpniu 2020 roku wspomniany samochód był sprzedany przez Beverly Hills Car Club za 202 tys. dolarów. (ok. 745 tys. zł). Obecnie sprzedawcą Mercedesa jest dokładnie ta sama firma, która twierdzi, że zakupiła auto we wrześniu. Dość dziwna sytuacja.

Z reguły samochody po znanych osobach są w dobrej kondycji. W tym wypadku jest zgoła inaczej. Auto ma przejechane 157 tys. mil (ok. 252 tys. km). Na Mercedesie są ślady malowania na kilku panelach nadwozia, a także zadrapania i pęknięcia na osłonach zderzaków.

Według dokumentów od 1996 roku do 2003 roku właścicielem Mercedesa był Michael Jordan wraz z ówczesną żoną o imieniu Juanita.

Pod maską oferowanego Mercedesa znalazł się wolnossący silnik V12 o pojemności 6 litrów. Jednostka generuje moc 389 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 570 Nm. Pierwsza “setka” powinna pojawić się po 6,6 sekundy, z kolei prędkość maksymalna to 250 km/h.

Dodatkowo Mercedes Jordana ma pakiet stylistyczny od Lorinsera, w którego skład wchodzi zestaw 20-calowych chromowanych felg, kwadratowe końcówki wydechu i tylny spojler. Wnętrze jest wykończone dwukolorową szarą skórą z elementami z polerowanego drewna. Warto wspomnieć o fabrycznym telefonie komórkowym zainstalowanym w samochodzie. Na swoim małym ekranie wyświetla napis “JORDAN”.

W chwili pisania tego tekstu najwyższa oferta za Mercedesa S600 coupe należącego kiedyś Jordna wynosiła 6 tys. dolarów (ok. 22 tys. zł). Aukcja zakończy się 18 lutego.

Polecane wideo

Auto Michaela Jordana na sprzedaż - to kultowy Mercedes
Auto Michaela Jordana na sprzedaż - to kultowy Mercedes - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie