Traktorzysta urządził kulig. Skończyło się policyjnym pościgiem

Zimowa aura sprzyja aktywnościom związanymi z tą porą roku. Jedni wybierają jazdę na nartach czy na sankach. Bardziej zmotoryzowani urządzają kulig, który nie zawsze jest zgodny z prawem, o czym przekonał się traktorzysta z województwa lubuskiego.
Traktorzysta urządził kulig. Skończyło się policyjnym pościgiem
fot. iStock
12.02.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

W Górzycy w województwie lubuskim doszło do “szalonego” pościgu. Młody traktorzysta zorganizował kulig na drodze publicznej. Za co już grozi kara w wysokości do 500 zł oraz 5 punktów karnych. Pech chciał, że na trasie kierującego traktorem była kontrola drogowa, do której nie zatrzymał się pomimo wyraźnych sygnałów policji.

– Mimo wydawanych poleceń i użycia sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych mężczyzna nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Kierujący ciągnikiem poruszał się z nadmierną prędkością w stosunku do panujących trudnych, zimowych warunków na drodze – informują funkcjonariusze z KPP w Słubicach.

Co więcej, na sznurku do traktora były przymocowane dwa worki ze słomą, na których siedzieli dwaj mężczyźni – dodaje policja.

Ostatecznie za stwarzającym zagrożenie traktorzystą wszczęto pościg. W tym wypadku maszyna rolnicza nie miała żadnych szans z policyjnym radiowozem. Ciągnik został zatrzymany po przejechaniu kilkuset metrów.

– Nieodpowiedzialny 23-latek, który świadomie nie zatrzymał się do kontroli drogowej, popełnił przestępstwo. Przepisy mówią, że kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się, mimo stosowania sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności – przekazała policja.

Niestety zorganizowanie kuligu może skończyć się tragedią, o czym niedawno informowaliśmy. 40-letni kierowca auta marki Renault ciągnął za sobą trzy worki foliowe, a na nich w sumie 6 osób, na każdym z nich siedziały po dwie osoby. Na jednym zakręcie wypadła jedna para. Co niestety ostatecznie skończyło się śmiercią jednego z uczestników kuligu.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie