Przerobił 700-konne Lamborghini na zimowy pojazd

Pomysły amerykańskich youtuberów są naprawdę szalone. Jeden z nich przerobił swoje Lamborghini Aventador na “skuter śnieżny”. Zamontował specjalne gąsienice i sprawdził jak prowadzi się supersamochód po śniegu.
Przerobił 700-konne Lamborghini na zimowy pojazd
YouTube
12.02.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Na portalu YouTube nie brakuje osób, które poruszają tematy związane z motoryzacją. Dużą popularnością cieszy się twórca TheStradman, który zebrał do tej pory ponad 3 mln subskrybentów. W swoim garażu posiada m.in. kultowe Bugatti Veyron o mocy 1001 KM, Lamborghini Aventador, Ferrari 458 czy Jeepa Gladiatora. Niejeden z nas chciałby mieć chociaż jedno z tych aut.

Co więcej TheStradman nie trzyma swoich supersamochodów “pod kocem”. Używa je jako normalne auta na co dzień tzw. daily. Ostatnio youtuber wpadł na pomysł, aby wykorzystać zimę, która zawitała również obficie do Stanów Zjednoczonych. Przerobił swoje Lamborghini Aventador warte ok. miliona złotych na zimowy pojazd. Dokładnie w miejsce kół zamontował specjalne gąsienice, które można znaleźć np. w skuterze śnieżnym.

Na zamieszczonym video widać, że przeróbki zostały wykonane w sposób profesjonalny, co umożliwiło zimową zabawę włoskim supersamochodem. Widok pomarańczowego Aventadora na ulicy wzbudza spore zainteresowanie, ale wersja z gąsienicami jest czymś niezapomnianym.

Nie zabrakło problemów przy realizacji szalonego pomysłu. Nie lada wyzwaniem było zjechanie z lawety. Przez zastosowanie gąsienic “Lambo” stało się jeszcze szersze. Kłopoty również stwarzała zautomatyzowana skrzynia biegów, w którą jest wyposażony Aventador. Nie jest ona to przystosowana do przenoszenia tak dużych obciążeń, które stwarza jazda po śniegu na gąsienicach. Youtuber cały czas narzekał, że czuje zapach spalonego sprzęgła.

Warto przypomnieć, że Lamborghini Aventador, pomimo 10 lat od debiutu cały czas zapewnia bardzo dobre osiągi i ma wygląd topowego supersamochodu. TheStradman posiada standardową odmianę o mocy 700 KM, która pochodzi z wolnossącego silnika V12. Sprint to do pierwszej “setki” zajmuje tylko 2,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 350 km/h.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie