Wyprodukowano tylko jeden egzemplarz tego samochodu. Pojedzie ponad 340 km/h

Samochody z najwyższej półki zawdzięczają swoją ceną przede wszystkim ekskluzywności. Z reguły tego typu pojazdu są produkowane w małej liczbie. Na sprzedaż pojawił się prawdziwy rarytas. Jest to Isdera Commendatore 112i, wyprodukowano tylko jeden egzemplarz tego modelu.
Wyprodukowano tylko jeden egzemplarz tego samochodu. Pojedzie ponad 340 km/h
fot. RM Sotheby's
12.02.2021

Na aukcji RM Sotheby's pojawiło się wyjątkowe auto - Isdera Commendatore 112i. Samochód mogą bardzo dobrze kojarzyć gracze Need For Speed ​​II z 1997 roku. Sama nazwa modelu “Commendatore” powstała dla uczczenia Enzo Ferrari, chociaż samochód jest niemieckim projektem. O wyjątkowości Isdera Commendatore 112i stanowi fakt, że wyprodukowano zaledwie jeden egzemplarz tego auta.

Isdera Commendatore 112i została zaprezentowana w 1993 roku. Samochód zaprojektował Eberhard Schulz. Pracował również m.in. nad Isderą Spyder czy modelem Imperator 108i.

Wystawiona na aukcji Isdera Commendatore 112i posiada silnik V12 o pojemności 6-litrów, który pochodzi z Mercedesa. Generuje moc 408 KM i maksymalny moment obrotowy wynoszący 580 Nm, który jest przenoszony na tylną oś za pomocą 6-biegowego “manuala” od Getraga. O ile przyspieszenie do pierwszej “setki” jak na obecne czasy nie imponuje (4,8 s), tak prędkości maksymalna już tak, ponieważ wynosi 342 km/h.

O dobre prowadzenie ma zadbać aktywne zawieszenie, które zostało opracowane we współpracy z Bilsteinem. W czasie szybkiej jazdy samochód może się obniżyć nawet o 76 mm.

Chociaż najważniejszym elementem Commendatore 112i była aerodynamika. Dlatego opracowano m.in. specjalną wycieraczkę przedniej szyby oraz zastosowano jedno lusterko peryskopowe na dachu. Dzięki temu współczynnik oporu powietrza wynosi zaledwie 0,306. Obecnie na Isdera posiada dwuczęściowe złote felgi BBS, a wnętrze zostało wykończone w kolorze Porsche Arctic Silver.

Już w ten weekend zakończy się aukcją Isdera Commendatore. RM Sotheby's szacuje, że auto może zostać sprzedane nawet za ok. 700 tys. dol (ok. 2,6 mln).

Polecane wideo

Isdera Commendatore 112i
Isdera Commendatore 112i - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie