Pick-up na bazie “osobówki”. Ma ponad 300 koni i wielkie V8

W Europie auta typu pick-up są wybierane przez nielicznych. Na dłuższą metę przegrywają z praktycznymi vanami czy większymi kombi. Takie pojazdy są popularne w USA, a w Australii doczekały się swojej wersji na bazie “osobówek”.
Pick-up na bazie “osobówki”. Ma ponad 300 koni i wielkie V8
fot. Bring a Trailer
11.02.2021

W Australii czy Nowej Zelandii możemy spotkać charakterystyczne pojazdy o nazwie Ute. Są to samochody osobowe, które zamiast klasycznego bagażnika mają “pakę”, jaką znajdziemy w klasycznym pick-up’ie. Swego czasu takie auta można było spotkać w Europie jak np. Skoda Felicia pick-up. Z tą różnicą, że Ute z Australii mają wielkie i mocne silniki jak np. Holden VF Commodore.

Na sprzedaż pojawił się Dodge Charger z 2006 roku, ale z “paką”. Jeden z mieszkańców Stanów Zjednoczonych przerobił ten model na Ute używając do tego specjalnego zestawu do konwersji firmy Smyth Performance, który obejmował zamienne tylne panele z włókna szklanego, stalową tylną klapę, aluminiowe wewnętrzne “paki”, a także wzmocnienia konstrukcyjne. Ostatnim modelem amerykańskiej marki, który nawiązywał do australijskich Ute był Dodge Rampage. Produkowany od 1982 do 1984 roku.

Samochód jest w kolorze czarnym. Dodatkowo zamontowano 20-calowe felgi w stylu Hellcat oraz zastosowano obniżające sprężyny Eibach, amortyzatory Koni i polerowane prostokątne wyloty wydechowe.

Pod maską znalazł się kultowy silnik 5,7 litra HEMI o mocy 340 KM i momencie obrotowym wynoszącym 525 Nm, który jest przekazywany na tylne koła za pomocą 5-biegowego “automatu”. Sprint do pierwszej “setki” powinien zająć ok. 6 sekund. Przebieg Chargera jest stosunkowo niski jak na ten rocznik, ma niespełna 110 tys. kilometrów.

Wnętrze bez modyfikacji jest w specyfikacji czarno-szarej. Trzeba przyznać, że zostało zachowane w dobrym stanie. Wyposażenie jak na obecne czasy nie robi większego wrażenia, znajdziemy tutaj m.in. dwustrefową klimatyzację, podgrzewane siedzenia czy nawet fabryczne radio z odtwarzaczem CD.

Obecnie samochód jest wystawiony aukcji na portalu Bring A Trailer. W chwili pisania tej wiadomości najwyższa oferta wynosiła 8,5 tys. dolarów, czyli ok. 31 tys. zł.

Polecane wideo

Pick-up na bazie “osobówki”. Ma ponad 300 koni i wielkie V8
Pick-up na bazie “osobówki”. Ma ponad 300 koni i wielkie V8 - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie