Ponad 160 km/h w zamkniętym pomieszczeniu. Porsche triumfuje

Porsche robi jedne z lepszych aut sportowych. Zapewniają dobre prowadzenie, a z każdą kolejną generacją stają się coraz szybsze. Dlatego niemiecki producent zagarnął kolejny rekord Guinnessa. Użył do tego celu elektrycznego Taycana.
Ponad 160 km/h w zamkniętym pomieszczeniu. Porsche triumfuje
materiały prasowe
11.02.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Rekordy i dziedziny, które obejmuje Księga Rekordów Guinnessa jest olbrzymia. Nie zabrakło sekcji poświęconej motoryzacji, w której jak widać bardzo dobrze odnajduje się Porsche. Niemiecki producent postanowił zawalczyć o rekord prędkości w zamkniętym pomieszczeniu.

Do tego celu wykorzystano elektryczne Porsche Taycan Turbo S. Samochód dysponuje pokaźną mocą 761 KM, co pozwala na uzyskanie pierwszej "setki" w 2,8 sekundy. Jeśli chcecie zostać właścicielem takiego “elektryka” musicie przygotować ok. 800 tys. złotych. Jak widać motoryzacja jutra słono kosztuje.

O ile wybór wspomnianego samochodu nie był problematyczny dla Porsche, tak cięższe zadanie stanowiło znalezienie odpowiednio dużego budynku. Ostatecznie padło na centrum biznesowe Ernest N. Morial w Nowym Orleanie. Jest to największa hala wystawiennicza w Stanach Zjednoczonych, która ma powierzchnię 92 903 metrów kwadratowych.

Po odpowiednich przygotowaniach Porsche Taycan Turbo S ustanowiło nowy rekord prędkości w zamkniętym pomieszczeniu, który wyniósł 165,1 km/h. Jest to rezultat lepszy o 26,7 km/h. Dodatkowo spora powierzchnia hali wystawienniczej zagwarantowała spokojne hamowanie. Za sterami elektrycznego samochodu zasiadł amerykański kierowca wyścigowy, Leh Keen.

– Tak naprawdę nie doceniałem skali próby bicia rekordu aż do mojego pierwszego biegu badawczego. Nawierzchnia jest tak nieprzewidywalna, tak śliska, że ​​musisz całkowicie zaufać swojej maszynie. To było jak jazda po lodzie – a ty przyspieszasz, jadąc prosto na ścianę. Nagle, nawet tak ogromna przestrzeń, jak ta, którą mieliśmy, wydaje się bardzo mała – skomentował Keen po próbie bicia rekordu.

Niedawno Porsche Taycan pobiło rekord Guinnessa na najdłuższy drift samochodem elektrycznym. Kierowca pokonał “bokiem” w 3 godziny 42 kilometry.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie