Kolekcja siedmiu wyjątkowych Porsche trafiła na aukcję. Ich wartość to kilka milionów euro

Ta propozycja może być marzeniem dla niejednego fana marki z Zuffenhausen. Już niedługo odbędzie się aukcja 7 modeli Porsche w wyjątkowych wersjach i w bardzo dobrym stanie technicznych - m.in. 918 Spyder czy 911 R.
Kolekcja siedmiu wyjątkowych Porsche trafiła na aukcję. Ich wartość to kilka milionów euro
fot. RM Sotheby's
08.02.2021

Dokładnie 19 lutego odbędzie się aukcja wyjątkowej kolekcji, która będzie składać się z siedmiu egzemplarzy ciekawych modeli Porsche. Samochody są zachowane w bardzo dobrym stanie i pochodzą od jednego szwajcarskiego właściciela.

Pierwszym najbardziej wartościowym autem jest Porsche 918 Spyder. Samochód zasłynął głównie ze swojej rywalizacji z innymi hipersamochodami jak Ferrari LaFerrari oraz McLaren P1. Ten wyjątkowy model Porsche dysponuje mocą 889 KM, która pochodzi z benzynowego V8 wspomaganego dwoma silnikami elektrycznymi. Auto przejechało niecałe 5500 kilometrów.

Szczęśliwiec, który kupi kolekcję specjalnych Porsche, będzie mógł się cieszyć dwoma egzemplarzami GT2 RS. Pierwszy pochodzi z 2010 roku i jest to wersja o oznaczeniu 997. Drugie auto to najnowsze wcielenie Porsche GT2 RS (991), które w tym wypadku nie posiada wielkiego tylnego skrzydła, a jedynie nieduży spoiler. Samochód został pomalowany charakterystycznym błękitnym lakierem o nazwie Azzurro California Metallic.

Wśród siedmiu aut z Zuffenhausen pojawił się rzadki model 911 R z 2017 roku. Samochód jest przedliftową wersją wersji 991 i bazuje na modelu GT3 RS, lecz nie ma tylnego spoilera i było konfigurowane tylko wyłącznie ze skrzynią manualną. Wolnossący 4-litrowy silnik typu bokser generuje 500 KM. W ten sposób Porsche 911 R osiąga pierwszą "setkę" w 3,8 sekundy.

Kolejnym samochodem, które znajduje się w szwajcarskiej kolekcji jest kultowe Porsche Carrera GT, które pochodzi z 2004 roku. Najważniejszym elementem jest silnik V10 o pojemności 5,7 litra. Całe 612 KM trafia tutaj na tylne koła za pomocą 6-biegowego “manuala”.

Warto wspomnieć, że w opisywanym zestawie Porsche znajdzie się jeszcze klasyczne 911 Turbo Cabriolet z 1995 roku oraz 911 Sport Classic z 2010 roku. Dom aukcyjny RM Sotheby's nie zdradził ile będzie kosztować całą kolekcja. Można obstawiać kilka milionów euro.

Polecane wideo

Kolekcja siedmiu wyjątkowych Porsche trafiła na aukcję. Ich wartość to kilka milionów euro
Kolekcja siedmiu wyjątkowych Porsche trafiła na aukcję. Ich wartość to kilka milionów euro - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie