800 koni mocy i nadwozie z karbonu. Nowy pomysł na Shelby GT500

Coraz bardziej popularne staje się posiadanie samochodu klasycznego, jest dobrą rozrywką jak tzw. auto weekendowe. Niektóre firmy jak Classic Recreations postanawiają “podkręcić” pojazdy z poprzedniego stulecia i wykorzystują w tym celu najnowsze osiągnięcia inżynierii motoryzacyjnej.
800 koni mocy i nadwozie z karbonu. Nowy pomysł na Shelby GT500
materiały prasowe
08.02.2021

Bardzo częstym problemem aut klasycznych jest ich ogólny stan blacharski oraz występująca korozja. Przywrócenie samochodu do oryginalnego stanu pochłania często dużo czasu i pieniędzy. Jedną z firm, która tworzy szalone projekty na bazie klasyków jest Classic Recreations, które w ciągu 15 lat z małego sklepiku rozrosło się na duże przedsiębiorstwo.

Warto dodać, że firma jest jedynym licencjobiorcą Shelby American. Classic Recreations przy swoich projektach współpracowało z SpeedKore, które zna się dobrze na wykorzystaniu włókna węglowego. W ten sposób powstanie Shelby Mustang GT500 CR. Zostanie wyprodukowanych tylko 25 egzemplarzy wersji Carbon Edition pochodzących z 1967 i 1968 roku. Najważniejszym elementem auta będzie nadwozie wykonane z karbonu. Dzięki temu zmniejszono wagę o ok. 272 kilogramy.

W celu realizacji tego projektu zeskanowano Shelby  GT500 CR i zaprojektowano korpus z włókna węglowego w specjalnym programie. Wszystko opracowano z dużą dbałością, aby każdy element pasował do reszty nadwozia.

Zdecydowano się również na użycie regulowanego zawieszenia od firmy Detroit Speed. Nad bezpieczeństwem będą czuwać nowe wysokowydajne hamulce Wilwood. Do napędu użyto 5,2-litrowy silnik Forda (Gen3 Coyote) V8. Będzie generował moc 810 KM, która zostanie przeniesiona na koła za pomocą 10-biegowego “automatu”.

Wewnątrz podsufitkę wykonano z alcantary. Znajdziemy tutaj również nagłośnienie firmy Kicker, system multimedialny Kenwood oraz fotele z trzymaniem bocznym od ProCara.

Ceny standardowego GT500 CR z korpusem z włókna węglowego zaczynają się od 265 tys. (ok. 988 tys. zł). dolarów. Za wersję Carbon Edition trzeba zapłacić co najmniej 298 tys. dol. (ok. 1,1 mln zł).

Polecane wideo

800 koni mocy i nadwozie z karbonu. Nowy pomysł na Shelby GT500
800 koni mocy i nadwozie z karbonu. Nowy pomysł na Shelby GT500 - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie