Potwór na czterech kołach od Range Rovera

Cayenne Turbo S czy Jeep SRT-8 mają się czego obawiać. Już za kilka dni oficjalna prezentacja super mocnego Range Rovera.
Potwór na czterech kołach od Range Rovera
21.06.2014
Michał Trocki

Trzeba przyznać, że firma w doskonały sposób dawkuje emocje. W ciągu kilku ostatnich tygodni w internecie pojawiły się dwa krótkie filmy, reklamujące samochód. Widać na nich niewiele, jednak łatwo można się zorientować, że jeździ na nich niesamowita maszyna.

Pierwszy film prezentuje samochód na słynnym torze Nurburgring  gdzie, jak mówi lektor, był testowany-podobnie jak inne supersamochody.

 

 

Na najnowszym filmie można zauważyć trochę więcej. Słychać dźwięk wydechu i widać samochód wchodzący w zakręt z potężną prędkością.

 

 

Ten najszybszy z Range Roverów rasowe brzmienie zawdzięcza sportowemu układowi wydechowemu, ale przede wszystkim 5-litrowemu, doładowanemu V8 o mocy 542 KM, znanego z Jaguar XKR-S i XJR.

Nowy model wzmocniono o 39 KM w stosunku do najmocniejszej oferowanej w tej chwili wersji. Dzięki temu samochód samochód osiągnie pierwsza setkę w 4.8 sekundy. Prędkość maksymalna ma wynieść 265 km/h. Cena-ponad pół miliona złotych. Samochód zostanie zaprezentowany za kilka dni na festiwalu prędkości w Goodwood.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie