Powstał 600-konny opancerzony pick-up. Gangsterzy będą zadowoleni

Bezpieczeństwo na drogach jest bardzo ważne, dlatego coraz więcej samochodów ma skomplikowane systemy, które chronią nas przed wypadkiem. Niestety nie uratują pasażerów przed pociskami AK-47. Tutaj z pomocą przychodzi firma AdArmor, która opancerzyła Hennessey VelociRaptor.
Powstał 600-konny opancerzony pick-up. Gangsterzy będą zadowoleni
materiały prasowe
04.02.2021

Opancerzone samochody są zarezerwowane głównie dla głów państwa lub innych ważnych osób np. celebrytów. Firma AdArmor tworzy specjalnie elementy, które mają chronić pasażerów przed np. ostrzałem z karabinów maszynowych.

Tym razem firma wzięła na warsztat Hennessey VelociRaptor. Samochód został opancerzony. Do tego celu użyto materiał znany jako Dyneema. Jest 15 razy mocniejszy niż stal i 40 proc. mocniejszy niż Kevlar. Wzmocniony pick-up będzie w stanie wytrzymać pociski z AK-47 czy zapewni pasażerom ochronę przed bombami przydrożnymi.

Dodatkowo AdArmor dodał coś więcej niż opancerzenie. Są to m.in. klamki drzwi z elektrowstrząsami, system podwójnych akumulatorów, system domofonowy, syrenę i dodatkowe światła, a nawet skanowanie bomb oraz ukrył standardowe przednie i tylne zderzaki. Nie zabrakło opon typu run-flat. Dzięki nim można kontynuować drogę pomimo dziury w ogumieniu. Zamontowano również zestaw wzmocnionych hamulców od Brembo.

Opancerzony Hennessey VelociRaptor bazuje na Fordzie F-150 Raptor z 3,5-litrowym podwójnie doładowanym silnikiem V6. Moc z seryjnych 450 KM podniesiono na 600 KM, dzięki temu sporych rozmiarów pick-up jest w stanie osiągnąć pierwszą “setkę” w 4,2 sekundy.

Cena za opancerzenie Hennessey VelociRaptor to ok. 30 tys. dolarów (ok.110 tys.). Jest to z całą pewnością propozycja dla osób, które z jakichś powodów boją się o swoje życie i zdrowie. Być możliwe, że AdArmor znajdzie rzeszę klientów w Ameryce Południowej, gdzie stosunkowo często dochodzi do strzelanin.

Warto wspomnieć, że niedawno AdArmor opancerzył Ferrari 458 Speciale. Dzięki zastosowanym modyfikacjom jak lżejszy układ wydechowy Capristo. Włoski supersamochód jest tylko o 30 kilogramów cięższy od serii, co nie wpływa na osiągi.

Polecane wideo

Powstał 600-konny opancerzony pick-up. Gangsterzy będą zadowoleni
Powstał 600-konny opancerzony pick-up. Gangsterzy będą zadowoleni - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie