Specjalny pick-up dla strażaków. Oto lista modyfikacji

Samochody służb ratunkowych muszą być odpowiednio przygotowane, aby radzić sobie w najcięższych warunkach. Nowym autem może pochwalić się Ochotnicza Straż Pożarna w Gródku. Nabytek powinien sprawdzić się podczas wymagających akcji.
Specjalny pick-up dla strażaków. Oto lista modyfikacji
Fot. STEELER
03.02.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gródku powiększyli flotę swoich samochodów o Toyotę Hilux. Auto otrzymało specjalną zabudowę oraz zostało przygotowane w taki sposób, aby sprawdzało się podczas zadań przewidzianych dla ochotniczej jednostki.

Samochód został przygotowany przez firmę STEELER. Pick-up od Toyoty jest autem, które dobrze sprawdza się w terenie, ale nigdy nie zaszkodzi ulepszyć "fabryki". Nowy pojazd Ochotniczej Straży Pożarnej w Gródku będzie miał opony BF Goodrich All Terrain 265/60/18. Sprawdzą się idealnie w ciężkich warunkach. Dodatkowo Hilux otrzymał zestaw stalowych osłon podwozia SHERIFF. Gruba na 3 mm blacha będzie chronić silnik, skrzynię biegów i zbiornik paliwa.

Nie zabrakło orurowania z homologacją, które jest kompatybilne z wyciągarką WARN (VR EVO 10-S). Przydatne urządzenie, szczególnie kiedy np. samochód się zakopie w błocie. Wieczorne akcje będą możliwe, dzięki zamontowaniu dwóch lamp Lazer High Performance Lighting TRIPLE-R 750. Dodatkowe oświetlenie charakteryzuje się strumieniem świetlnym osiągającym 800 metrów.

Z tyłu na “pace” Toyoty Hilux umieszono kontener z roletami po obu stronach, który w większości został wykonany z aluminium. Posiada szuflady, wysuwaną platformę o udźwigu 300 kg oraz jest miejsce na podnośnik Hi-Lift 48 cali.

Na pokładzie Toyoty Hilux znalazła się radiostacja Motorola wraz z anteną i przewodami, która ułatwia komunikację podczas akcji strażaków. Oświetlenie ostrzegawcze znalazło się w grillu oraz w formie charakterystycznej belki na dachu.

Toyota Hilux oferowana jest na polskim rynku z silnikiem diesla o pojemności 2.8 litra i mocy 204 KM. Minimalnie za japońskiego pick-up’a będziemy musieli zapłacić lekko ponad 204 tys. zł.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie