Powstał na bazie Jaguara, a wygląda jak Aston Martin. Nietypowe zamówienie niemieckiego klienta

Osoby z dość zasobnym portfelem, często lubią wyróżniać się z tłumu. Nie chodzi tutaj o kupowanie kolejnego Ferrari czy Lamborghini, których jest pełno na ulicach Monako czy Beverly Hills. Wtedy na wartości zyskują małe firmy, który robią pojazdy pod specjalne zamówienie klienta.
Powstał na bazie Jaguara, a wygląda jak Aston Martin. Nietypowe zamówienie niemieckiego klienta
materiały prasowe
01.02.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Brytyjska firma David Brown Engineering udowadnia, że cały czas mogą powstać unikalne produkcje. Przedsiębiorstwo zajmuje się coachbuildingiem, czyli budowaniem specjalnych samochodów przy użyciu konstrukcji innych firm. Przykładem jest model Speedback GT będący dziełem David Brown Engineering. Auto w dużym stopniu nawiązuje do marki Aston Martin, choć właściwie nie ma z nią nic wspólnego. Warto wspomnieć, że David Brown był konstruktorem brytyjskiej marki.

Speedback GT po raz pierwszy raz zadebiutował w 2014 roku, a obecnie powstało 11 egzemplarzy tego modelu. Ostatni z nich powstał na zlecenie niemieckiego klienta. Samochód powstaje na bazie konstrukcji Jaguara XKR, który nie jest produkowany od 6 lat. Wygląd Speedback GT nawiązuje do Astona Martina DB5 z lat 60. Auto mogą bardzo dobrze kojarzyć fani przygód agenta 007. Model występował m.in. w filmie Goldfinger, Operacja Piorun, Casino Royale.

Stworzenie Spedback GT firmie DBA zajmuje 8 tysięcy roboczogodzin. Dzięki temu samochód ma swój indywidualny charakter oraz wyjątkowe wykonanie zgodne z oczekiwaniami klienta.

Największym wyróżnikiem 11 egzemplarza zamówionego przez niemieckiego klienta jest rozkładana ławka wysuwana z bagażnika. Nie zabrakło również eleganckiego kosza, który zmieści szklanki, koc i butelkę brytyjskiego ginu. Co sprawia, że DBA Spedback GT jest idealny na piknik.

Pod maską brytyjskiego samochodu pracuje znane z Jaguara 5-litrowe V8 doładowane kompresorem, co generuje 510 KM mocy i 625 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki temu auto rozpędzi się do 100 km/h w 4,8 sekundy, a maksymalnie pojedzie 250 km/h.

Każdy DBA Speedback GT jest wyceniany indywidualnie, wiadomo jedynie, że cena tego modelu zaczyna się od 600 tys. euro (ok. 2,7 mln zł), więc tanio nie jest.

Polecane wideo

Powstał na bazie Jaguara, a wygląda jak Aston Martin. Nietypowe zamówienie niemieckiego klienta
Powstał na bazie Jaguara, a wygląda jak Aston Martin. Nietypowe zamówienie niemieckiego klienta - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie