Jaguar odbuduje kultowy model z lat 50.

W dobie restrykcji dla samochodów spalinowych ciężko, aby powstało auto inspirowane starą, dobrą motoryzacją, w której pierwsze skrzypce gra mechanika. Jak pokazuje nowy pomysł Jaguara, wszystko jest możliwe - nawet powrót do lat 50.
Jaguar odbuduje kultowy model z lat 50.
materiały prasowe
28.01.2021

Jak się okazuje, w dzisiejszych czasach jest możliwe odbudowanie auta, które pochodzi z lata 50. Dlatego Jaguar przywróci kultowy model C-Type, który będzie dostępny dla klientów już w przyszłym roku.

Samochód będzie wierny oryginałowi, który pojawił się na początku lat pięćdziesiątych i wygrał wyczerpujący 24-godzinny wyścig Le Mans w 1951 i 1953 r. Samochód będzie ręcznie składany w zakładzie Classis Works w Coventry w Wielkiej Brytanii. Do celu będą wykorzystane oryginalne rysunki C-Type oraz nowa technologia, która pomoże w lepszym odtworzeniu wyścigowego Jaguara. Co ma zapewnić autentyczną specyfikację z 1953 roku.

– Kierowany przez jednych z najbardziej podziwianych kierowców wyścigowych w historii (w tym Sir Stirlinga Mossa), C-Type położył podwaliny pod sukces Jaguara w wyścigach długodystansowych i jest synonimem innowacji projektowych i inżynieryjnych – podkreśla dyrektor Jaguar Classic, Dan Pink.

Klasyczny Jaguar C-Type został wyprodukowany w 53 egzemplarzach, w tym 43 zostały sprzedane klientom prywatnym.W przypadku odrodzonego Jaguara powstanie tylko 8 sztuk, które mają odzwierciedlać zwycięzcę LeMans.

Jaguar C-Type z serii Continuation będzie wyposażony w 3,4-litrowy silnik o sześciu cylindrach w rzędzie o mocy 220 KM. Paliwo będą podawać potrójne gaźniki Weber. Nad bezpieczeństwem będą czuwać hamulce tarczowe.

– Siedemdziesiąt lat później Jaguar Classic jest dumny, że może wykorzystać najnowsze innowacje w technologii produkcji - obok tradycyjnych umiejętności i niezrównanej wiedzy - w celu ponownego wprowadzenia tego legendarnego samochodu dla nowej generacji entuzjastów – dodaje dyrektor Jaguar Classic.

Jaguar na swojej stronie udostępnił konfigurator modelu C-Type. Auto będzie dostępne w 12 kolorach i ośmiu wersjach wnętrza. Dodatkowo przyszli klienci będą mogli zamówić naklejki, odznaki czy zatwierdzony przez FIA system ochrony przed przewróceniem. Jaguar nie pochwalił się ile będzie kosztował C-Type

Polecane wideo

Jaguar odbuduje kultowy model z lat 50.
Jaguar odbuduje kultowy model z lat 50. - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie