Ponad 800 koni w rodzinnym SUV-ie. To propozycja od Manharta

Niektórzy lubią zwracać na siebie uwagę innych. Widać to szczególnie wśród celebrytów. Jedni szanują swoją prywatność, a inni wręcz chcą być w centrum uwagi, czekając na flesze aparatów. Takim osobom powinna spodobać się nowa propozycja od Manharta.
Ponad 800 koni w rodzinnym SUV-ie. To propozycja od Manharta
materiały prasowe
28.01.2021

Niemiecka firma zajmująca się tuningiem m.in. BMW wzięła na warsztat model X5 M Competition. Standardowo podwójnie doładowany silnik V8 generuje 625 KM i 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Manhart zdecydował się na zmianę turbodoładowania, intercoolera oraz ECU. W ten sposób powstawał Manhart MHX5 800. Moc “poszybowała” o 200 KM w górę. W rezultacie super-SUV dysponuje mocą 823 KM i maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 1080 Nm, który jest przenoszony na wszystkie cztery koła za pomocą 8-biegowego “automatu” ulepszonego przez niemieckiego tunera.

Co prawda Manhart nie podał danych na temat osiągów, ale warto wspomnieć, że seryjnie BMW X5 M nie jest wolnym autem. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje 3,8 sekundy, a prędkość maksymalna z opcjonalny pakietem M Driver wynosi 290 km/h. Można się domyślać, że pierwsze testy drogowe zweryfikują jaką bestią jest Manhart MHX5 800.

Samochód został również obniżony o 30 mm względem seryjnego egzemplarza. Dodatkowo zmieniono system wydechowy. Został wykonany ze stali nierdzewnej z funkcją sterowania zaworem i czterema rurami wydechowymi o średnicy 100 milimetrów. Co ciekawe, wersje na eksport (poza EU) w opcji będą pozbawione katalizatora i filtra OPF. W konsekwencji auto będzie jeszcze głośniejsze.

Manhart MHX5 800 został pomalowany czarnym lakierem. Nie zabrakło charakterystycznych dla tunera złotych pasów, które znajdują się na każdej ze stron samochodu. Dodatkowo niemiecka firma zadbała o kute felgi Manhart Concave One w kolorze satynowej czerni o wymiarach 10,5 × 22 cali. Nie zabrakło nowych elementów jak przedni spojler, wloty na masce, boczne progi, tylny dyfuzor i osłony lusterek, które wykonano z włókna węglowego. Producent nie podaje ceny, jaką trzeba zapłacić za Manharta MHX5 800.

Polecane wideo

Ponad 800 koni w rodzinnym SUV-ie. To propozycja od Manharta
Ponad 800 koni w rodzinnym SUV-ie. To propozycja od Manharta - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie